Zwariowani piraci

Zrobiło się chłodniej. Łapiemy ostatnie promienie słoneczne i z niepokojem spoglądamy na coraz krótsze dni. Każdego dnia zmrok nadchodzi co raz wcześniej, a wieczory zaczynają dłużyć się i dłużyć. Do łask powracają gry, puzzle, klocki Lego i drewniane tory, które przez wakacje pokryły się cienką warstwą kurzu. I ta zmiana też jest fajna, bo nagle przypominamy sobie, że grając czy układając też można fajnie spędzać wspólnie czas.

Na półce regału, wśród gier pojawiło się kilka nowości. Głównie dla Ignasia, bo to on zaczyna gustować w ambitniejszych grach strategicznych – żeby nie było, Janek też sobie świetnie z większością z nich radzi. Jednym z ostatnich hitów okazała się gra Zwariowani Piraci firmy Janod.

Zestaw składa się z:

  • planszy do gry z zaznaczoną siatką ruchów oraz wyspami potworów, grotami piratów, wyspą skarbów oraz wirami, które przyspieszają przemieszczanie się po planszy,
  • 4 drewnianych figurek piratów, którzy pragną zdobyć skarb,
  • 4 drewnianych figurek potworów, które także chcą zdobyć skarb,
  • figurkę skrzyni ze skarbem,
  • dwie kostki,
  • 4 kartoniki z wizerunkiem potworów, które dostaje gracz, który pokona w walce potwora

Rozgrywkę rozpoczynamy od rozstawienia piratów oraz potworów na swoich wyspach – każdy gracz posiada jednego pirata oraz potwora.

Gra polega na jak zdobyciu skrzyni ze skarbem i powrotem razem z nią do swojej groty. Gracz, któremu uda się to jako pierwszemu – wygrywa! Ale nie jest tak łatwo, jak się wydaje, gdyż każdy gracz może odbić piratowi skarb i może to zrobić zarówno swoim piratem lub potworem. Aby dotrzeć do swojej kryjówki pirat musi stoczyć wiele bitew, unikając wysp potworów i wykorzystując morskie wiry na swoją korzyść.

Dużo kombinowania i główkowania jest w trakcie tej gry, bo sytuacja zmienia się praktycznie z każdym rzutem kostkami. Niejednokrotnie skarb jest odbijany kilka razy, w walkach giną potwory, a piraci są cofani na swoje wyspy – brzmi ciekawie? Bo jest! Co więcej, gra jest tak skonstruowana, że wcale się nie nudzi, a im więcej gra w nią osób, tym ciekawsze są rozgrywki.

Grę Zwariowani Piraci możecie kupić tutaj lub tutaj.