Organizer do biurka

 

Weekend zaczęłam od porządków. Posprzątałam i poukładałam w szafach, których w końcu nie trzeba zamykać dopychając rzeczy nogą. Ze znikomą pomocą chłopców udało się doprowadzić ich pokój do użyteczności publicznej. Posprzątałam też balkon i piwnicę, jednak jak się okazało, to sprzątanie biurka i stosu papierów, która na nim leżała była największym wyzwaniem. Zawalone po brzegi szuflady straszyły od dawna. Taśmy, paragony, temperówki, farby, pędzelki, spinacze, listy, mazaki, stempelki, tusze, naklejki, zdjęcia, chłopaków tatuaże, notesy, druczki z poczty, kable niewiadomego pochodzenia i przeznaczenia to tylko część bałaganu. Przyszedł czas na zorganizowanie tej przestrzeni. Poza oczywistą selekcją rzeczy pod względem przydatności, musiałam znaleźć sposób na ułożenie tego wszystkiego tak, aby zawsze było pod ręką, a nie gdzieś w szufladzie. I tutaj pomocne okazało się opakowanie po lampkach choinkowych, które ostatnio kupiłam. Pudełko, jak pudełko. Sztywny, gdzie nie gdzie pogięty karton z przegródkami okazał się być idealnym organizerem do biurka.

 

IMG_9996aaz 739aaaa

 

Do przemiany pudełka w organizer użyłam:

 • folii samoprzylepnej w białym kolorze,
 • nożyczek,
 • gilotyny do papieru,
 • linijki,
 • ołówka,
 • kolorowego papieru.

 

IMG_9942aaz 739

 

Przemianę zaczęłam od obklejenia pudełka folią. Każdą ściankę i przegródkę po kolei. Nie było to łatwe zadanie, bo wymagało ogromnej dokładności i precyzji w wymierzaniu i wycinaniu folii. Jednak gdy te były dobrze wycięte, przyklejanie ich nie było żadnym problemem.

 

IMG_9947aa

IMG_9953aaz 739 2

 

Całkowicie obklejone folią pudełko prezentowało się tak.

 

IMG_9966a kopia2 739 2

 

Całkiem nieźle, ale czegoś mu brakowało. Dla przełamania bieli postanowiłam każdą z jego przegródek wyłożyć kolorowym papierem do scrapbookingu.

 

IMG_9973a 739

 

I ten prosty zabieg sprawił, że ogranizer wygląda jak małe dzieło sztuki. A tak prezentuje się już wypełniony moimi bibelotami. Ślicznie, ale co najważniejsze, spełnia swoje zadanie i wszystko jest na swoim miejscu. Cudownie :)

 

IMG_0009aaaa 739a

IMG_9996aaz 739aaaa

IMG_9990aa 739a

IMG_0005az 739

 

 

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
 
 • Julia Orzech

  No dobra, to lecę po pudełko lampek :) Żartuję oczywiście, choć jeśli znajdę gdzie takie z przegródkami nie omieszkam zakupić i wykorzystać na organizer. Jest rzeczywiście śliczne. Monika, a nie masz przypadkiem dobrego sposobu na drobiazgi walające się w pokoju dziecięcym. Wiesz, mini zabaweczki, figurki, małe samochodziki? Z tym mam największy problem w Tymkowym pokoju :)

  • Ojjjaaa, wiem o czym mówisz. Też mamy tysiące takich malutkich zabawek, które walają się po całym domu. Żeby to uporządkować kupiłam chłopcom taki mały kuferek i tam trzymamy prawie wszystkie mini zabawki. Poza tym nad biurkiem mają małą gablotkę, coś podobnego do tej https://pl.pinterest.com/pin/63965257182750474/, gdzie trzymają ulubione figurki, żołędzie czy szyszki. Autka parkują w drewnianym garażu, ale jak chłopcy przestaną się nim bawić zrobię im coś takiego: https://pl.pinterest.com/pin/237705686559009338/ :)

 Copyright © 2018 lemoniada. Wszystkie prawa zastrzeżone.