Zoologia

 

Na pewnym etapie rozwoju, prawie każde dziecko zaczyna interesować się światem zwierząt. Normalka. Obecnie u Jasia ta faza zaczęła wchodzić na nieco wyższy poziom. Interesuje się wszelką zwierzyną, tą latającą, biegającą, pełzająą, a po wizycie w Afrykarium jeszcze z większym zapałem pływającą. Z tego powodu, a trochę też dlatego, że uwielbiam piękne wydania, kupiłam książkę „Zoologia” genialnej, francuskiej ilustratorka Joellie Joviet.

I nie mogę uwierzyć, że nie odkryłam tej książki wcześniej, bo już byśmy byli jej dumnymi posiadaczami! Zoologia to najpiekęniejszy ilustrowany album zwierząt jaki widziałam. Idealny dla małych, jak i większych ciekawskich umysłów. W książce odnajdziecie gady, ptaki i ssaki które doskonale wszyscy znacie, ale też takie, o których jeszcze nigdy nie słyszeliście, np. gerenuk, goleć, burunduk, łopatonóg, czy konolof! Ja ich nie znałam, baaa, nigdy o nich nie słyszałam!

 

_MG_6032aaa

 

Oczywiście książka pojechała z nami do Wrocławia, a po wizycie w tamtejszym Zoo, została przejrzana pod kątem zwierząt, które tam były.

 

_MG_5249a

_MG_5252 — Odzyskano2

_MG_5251 — Odzyskano2

_MG_5264 — Odzyskano 2

_MG_5254 — Odzyskano 2

_MG_5255 — Odzyskano 3

_MG_5259 — Odzyskano

 

Teraz powiem Wam trochę o samej książce. Wszystkie zwierzęta w niej przedstawione zostały pogrupowane w różnych, niekonwencjonalnych, a czasami wręcz zabawnych kategoriach. I tak mamy miedzy innymi zwierzęta z ciepłych krajów, z zimnych krajów, żyjące w oceanie, w wodzie morskiej, wodzie słodkiej, na ziemi, na drzewach, ogromne i malutkie, z rogami, z piórami, czarno-białe oraz w cętki i pręgi.

 

_MG_5277 2

_MG_5266 — Odzyskano 2

_MG_5279 — Odzyskano

_MG_5273 2

_MG_5278 — Odzyskano2

 

Zoologiczna encyklopedia – bo chyba właśnie nią jest ta książka – jest wyjątkowo ładnie zilustrowana, co tym bardziej zachęca moich chłopców do jej oglądania i studiowania. Jasio codziennie przynosi to pokaźne dzieło (32cm x 45,5cm), otwiera i swoim malutkim paluszkiem wskazuje zwierzę, które akurat go interesuje. Spokojnie, jeżeli wasza pociecha wskaże jedno z tych nieznanych istot, o których istnieniu nie mieliście pojęcia, pomogą Wam podpisy pod obrazkami. Dodatkowo, na końcu książki znajduje się indeks wszystkich zwierząt wraz z króciutkim opisem oraz ciekawostkami na ich temat, więc będziecie brylować wiedza zoologiczną niczym Gucwińscy ;) Zdecydowanie must „have każdego” dziecka, bo żadna inna książka nie przybliży im w tak wyjątkowy sposób świata zwierząt, jak ten egzemplarz. Tego możecie być pewne! :)

 

 

Wpis powstał w ramach projektu „Przygoda z książką”

 

przygody-z-ksiazka-logo2