Zabawki do kąpieli

Nie znam dziecka, które nie lubiło by się kąpać. Moje dzieci też należą do tych, co w wodzie mogą siedzieć godzinami, a wyjście z wanny zawsze kończyło się płaczem. Ale od kiedy w łazience pojawiły się nowe zabawki do kąpieli firmy Lilliputiens to zakończenie kąpieli to jest istny dramat. Leją się łzy, jest tupanie nogami i krzyki sprzeciwu i to wszystko z powodu kilku zabawek! Jakich? Oto one!

Zacznę od tej, którą Helenka lubi najbardziej czyli zestaw do gry w koszykówkę Wilk Nicolas. Zestaw składa się z koszyczka na przyssawki oraz trzech piłeczek z buźkami świnek, które unoszą się na wodzie. Helenka potrafi tylko tym zestawem się bawić. Wkłada piłeczki do koszyczka, wyjmuje, rzuca na wodę lub do wiaderek i nic a nic jej się to nie nudzi. Z czasem pewnie zacznie trenować rzucanie i trafianie nimi do paszczy wilka, ale to za jakiś czas.

 

Drugą zabawką, którą Helenka mogłaby bawić się bez przerwy jest zestaw składających się z dwóch kubeczków z otworkami i konewki w kształcie słonia. Zestaw jest przeuroczy, a do tego daje wiele możliwości zabawy nim. Dla Helenki, która uwielbia wszelkiej maści przelewanie – bomba.

 

Kolejna zabawka to panel z krokodylem Anatolem. Panel w kształcie krokodyla posiada trzy kieszonki ponumerowane od 1 do 3 oraz 6 rybek w trzech kolorach, które należy umieścić w kieszonce o odpowiednim kolorze. Anatol uczy kolorów oraz liczenia, a przy okazji logiczne myślenie. Uważam, że jest to świetna zabawka dla wszystkich maluszków, która uczy i bawi jednocześnie.

 

 

Firma Lilliputiens wypuściła już kilka książeczek do kąpieli ze zmieniającymi się pod wpływem temperatury wody elementami. Jest to świetna zabawka do wody! Idealnie absorbuje dziecko, które wręcz z zachwytem ogląda znikające z ilustracji kolory i elementy. Spokojnie można w tym czasie umyć dziecku głowę, bo nie będzie się wiercić :)

 

Zestaw trzech łódeczek wykonanych z miękkiego i lekkiego neopranu. Pięknie prezentują się na wodzie, a jednocześnie mogą być lejkiem-sitkiem do przelewania wody czyli 2 w 1. Fajny wygląd i równie fajny pomysł. Plus za łatwe przechowywanie (łódki wkładamy jedna w drugą) i szybkoschnący materiał!

 

Jako ostatni pokażę Wam zestaw do wędkowania z Lisiczką Alice. Zestaw składa się z wędki, na której końcu znajduje się magnesik. Taki sam magnesik znajduje się przy pyszczku każdego z pięciu pływających zwierzątek. Zestaw jest rewelacyjny, niestety Helenka jeszcze nie załapała o co chodzi z tą wędką ;P ale myślę, że jest to kwestia czasu. Za to chłopcom bardzo się podoba! Fajne jest też to, że można w łowienie bawić się też „na sucho” czyli bez uzycia wody, choć jak wiadomo zdecydowanie więcej frajdy jest w wodzie.

 

Kończymy ten przegląd na tę chwilę, ale możliwe, że uzupełnię go jeszcze o kilka dodatkowych produktów, które ostatnio wpadły mi w oko.

 

Na koniec tylko powiem, że w poście pojawiła się także wanienka firmy Beaba, którą pokazywałam Wam tutaj – klik, a Helenka ma na sobie kostium kąpielowy firmy Lassig z chłonną wkładką  super słodki!