Wyprawka Helenki – część 1

 

Helenka jest już z nami dwa miesiące. Dwa mieniące to dobry moment aby w końcu zacząć pokazywać Wam Helenkową wyprawkę, a dokładnie rzeczy które się u nas sprawdziły i które używamy na co dzień. Zacznę od przedmiotów i akcesoriów do pielęgnacji, bo tu pójdzie mi najłatwiej, a to dlatego, że nie wydziwiałam i większość przedmiotów kupiłam jednej, specjalnie dedykowanej dzieciom firmy. Wszystko w tym samym kolorze, idealnie pasującym do dodatków w naszej łazience.

 

Wanienka Camele’o na stelażu – Beaba

Siedem lat temu na naszym rynku nie było zbyt wiele firm oferujących tak wygodne rozwiązania jak wanienki ze stelażem i odpływem, więc korzystaliśmy z tego co było, a było niewygodnie. Plastikowa wanienka bez odpływu, bez możliwości ustawienia jej na jakimkolwiek podwyższeniu to była męczarnia. Kąpiel na podłodze, klęcząc, w zgarbionej pozycji to był dramat dla moich pleców. Kolejnym dramatem było wylanie z tej wanienki wody. Mąż za każdym razem przeklinał to ustrojstwo, które nie tylko ważyło dobre kilkanaście kg, ale co gorsza było piekielnie nieporęczne. Nawet nie będę Wam pisać ile razy tej czynności zalana była łazienka! Za to powiem, że mąż wyjeżdżał służbowo na dłużej i sama musiałam kąpać chłopców – możecie wierzyć mi lub nie –  rozbiłam to w zlewie, bo inaczej musiałabym garnkami wylewać wodę.

Dlatego tym razem stwierdziłam nie wmanewruje się ponownie w to samo i zdecydowałam się na zakup wanienki ze stelażem i z wbudowanym odpływem. Wybór padł na wanienkę Camle’o firmy Beaba, która zachwyciła mnie jakością wykonania, stabilnością oraz rewelacyjnym wyglądem. Dodatkowym jej atutem jest satynowa antypoślizgowa powłoka oraz uchwyt na słuchawkę prysznicową, który w naszym przypadku jest często wykorzystywany.

 

wanna 8

wanna 9

wanna 7

wanna 6

wanna 5

wanna 2

akcesoria 6

wanna 1

 

OrganizerBeaba

Ten organizer to zdecydowanie najczęściej używany przedmiot w wyprawce Helenki. Jest poręczny i zaskakująco pakowny (posiada dwie główne komory z demontowanymi przegrodami, cztery boczne kieszonki, dwie siateczkowe kieszonki na drobiazgi oraz dodatkową komorę między rączkami). Trzymam w nim wszystko, co jest potrzebne do pielęgnacji Helenki czyli pieluszki, mokre chusteczki, krem na odparzenia, waciki, probiotyk, witaminę D, obcinaczkę do paznokci oraz szczoteczkę do włosów i grzebyk. Bardzo często organizer wędruje z nami po całym domu, dzięki czemu mogę Helenkę przewinąć gdziekolwiek jesteśmy, bez konieczności schodzenia z nią na dół.

 

organizer 1

IMG_8672 (2) small 5

organizer 2

organizer 4

organizer 5

 

Akcesoria do pielęgnacji Beaba

Dopełnieniem naszej pielęgnacyjnej wyprawki jest zestaw akcesoriów Beaba‚y, z tej samej serii. W zestawie znajduje się termometr do kąpieli, obcinacz do paznokci oraz szczoteczka do włosów z grzebykiem – wszystkie zachwycające.

 

akcesoria 1

akcesoria 4

akcesoria 5

IMG_8498 sm

organizer 3

akcesoria 3

 

Ręcznik kąpielowy z kapturkiemMaki Mon Ami

Oczywiście w wyprawce pielęgnacyjnej niemowlaka nie może zabraknąć ręcznika z kapturkiem. Ja zdecydowałam się na ręcznik z Flamingiem Mają polskiej firmy Maki Mon Ami, który urzekł mnie swoim zabawnym wzorem od pierwszego obejrzenia. Dodatkowym plusam ręcznika jest rewelacyjna jakość – mięciutki i mięsisty, spory rozmiar (90×90) oraz troczki, którymi można owinąć bobasa jak szlafrokiem.

 

recznik 1 sm

recznik 2

recznik 9

recznik 3

recznik 8

 

Na powyższych zdjęciach widzicie także gniazdko Sleepee, które wyłożone ręcznikiem robi za nasz przewijak. Jeszcze będę je pokazywać w kolejnych częściach wyprawki, a tym czasem możecie je zobaczyć w naszym poprzednim wpisie -> tu.