Wielkanocne rożki na słodycze

 

 

IMG_1368aaaaaaa2

 

W naszej rodzinie nie ma zwyczaju obdarowywania się prezentami na Wielkanoc, ale ja zawsze mam coś dla wszystkich dzieciaków. Przeważnie daję książki, bo książki zawsze są dobrym podarunkiem. Nawet bez okazji i z tym zgodzi się chyba każda z Was. Żeby osłodzić prezent od królika chciałam dorzucić kilka czekoladowych jajek do torebki. Tylko wyjątkowo w tym roku, książek nie pakowałam do torebek. Postanowiłam więc znaleźć jakiś sposób, żeby nie pogubić wszystkich jajeczek zanim dojedziemy na święta. Sposób się znalazł, a dokładnie, to on znalazł mnie, całkowicie przez przypadek, przy okazji poszukiwania pomysłu na kartkę wielkanocną, a były nimi rożki na słodycze. Zabawne króliki i marchewka, którymi nie mogę się z Wami nie podzielić.

 

Do zrobienia rożków potrzebne Wam będą:

  • wydrukowane króliki i marchewki – polecam drukowanie na sztywniejszym papierze,
  • nożyczki,
  • klej,
  • biała i zielona bibuła,
  • wstążeczka – najlepiej pasująca do bibuły lub zajączków,
  • czekoladowe jajka albo inne, drobne słodycze.

 

Na początku należy wydrukować gotowe do wycięcia rożki. Do wyboru jest różowy królik, szary królik i marchewka.

 

IMG_1338a

 

Wycięte króliki sklejamy w wyznaczonym miejscu.

 

IMG_1350

 

W czasie kiedy klej schnie, możemy zawinąć nasze słodycze w bibułę. Początkowo próbowałam ładnie włożyć bibułę do rożka, żeby potem włożyć do niej słodycze, ale efekt był taki, że porwałam jednego króliczka. O wiele prostszym rozwiązaniem jest skręcenie osobno rożka z bibuły, który po wypełnieniu słodyczami zawiązujemy wstążeczka i…

 

IMG_1364aaa

 

… wkładamy do rożka :)

 

IMG_1368aaaaaaa

 

10 minut i rożki są gotowe do podarowania. Cudownie. Takie szybkie projekty to ja uwielbiam. Wy pewnie też, prawda?! :)

 

IMG_1390

IMG_1422

 

Jeżeli któraś  z Was chce się trochę więcej pobawić, polecam jej królicze i marchewkowe pudełeczka od Movelo – link i link, które są równie urocze :)