Walentynkowe serca

 

Jutro Walentynki. Z tej okazji przez weekend bawiliśmy się gliną tworząc z niej serca-zawieszki, które chłopcy wręczą swoim koleżankom. Wykonanie takich serduszek jest banalnie proste, a przy okazji daje sporo radości dzieciakom, które wyjątkowym zamiłowaniem darzą wszelkiej maści masy do ugniatania i lepienia.

 

IMG_6086 1a

 

Do zrobienia serduszek potrzebne będą:

  • glina samoutwardzalna – położona na rozgrzanym kaloryferze wysycha dosłownie w dwie godzinki
  • farby plakatowe – my użyliśmy farb w sztyfcie od Play Color
  • papier lub gazeta do zabezpieczenia stołu
  • patyczek do zrobienia dziurki
  • kolorowe tasiemki

 

Produkcje serduszek rozpoczynamy od ulepienia ich z gliny. Jeżeli chcecie, aby wasze serduszka wisiały na tasiemce nie zapomnijcie o zrobieniu dziurki do przewleczenia wstążeczki. Oczywiście na serduszku możecie także umieścić jakiś napis lub imię ukochanej/ego co sprawi, że prezent będzie jeszcze bardziej wyjątkowy.

 

IMG_5776 sm

IMG_5833

IMG_5780 sm2

IMG_5807

IMG_5810a

U nas przy okazji powstały walentynkowe stwory :)

IMG_5798 sm

 

Gotowe serduszka rozłóżcie na ciepłych kaloryferach lub w ich okolicy. Po dwóch, trzech godzinach będą już gotowe do malowania. Gdyby Ignaś nie przewrócił się na zakręcie w trakcie przenoszenia owych produkcji, i nie rozciął sobie przy tym czoła, które trzeba było szyć, pewnie jeszcze tego samego dnia mielibyśmy wszystkie serduszka gotowe. A tak do malowania wróciliśmy dopiero następnego dnia.

 

IMG_5965

 

Serduszka malowaliśmy różnymi farbami, ale zdecydowanie najładniejsze barwy dawały farby plakatowe (my użyliśmy farb w sztyfcie Play Color od Rybeni).

 

IMG_6014

IMG_5971

IMG_5975

IMG_5980

IMG_5969 copy sm

IMG_6000

IMG_6004a

IMG_6025

 

Gdy farba wyschła nawlekliśmy tasiemkę i serduszka były gotowe. Teraz musimy je jeszcze zapakować w ładny papier lub pudełeczko i można je wręczać wybrance :)

 

IMG_6048a

IMG_6086 1a