Walentynkowe podarunki

 

Piątek 13-ego to podobno najbardziej pechowy dzień w całym roku. Nie do końca w to wierze, ale na wszelki wypadek będę przez cały dzień trzymać kciuki, żeby nic nadzwyczaj pechowego się nie wydarzyło. Byle do jutra, a jutro są Walentynki. To jedyne zapożyczone święto, które lubię i obchodzę, i to z wielka pompą. Z girlandami z serduszek, ciasteczkami w kształcie serca, czerwonymi balonami i małymi podarunkami.

Tegoroczne walentynki będą wyjątkowe, bo spędzimy je tylko we dwoje! Chłopcy na cały weekend jadą do babci. Cudownie, już dawno nie mieliśmy całego weekendu tylko dla siebie, a tu proszę, taka niespodzianka i to akurat na Walentynki.

 

_MG_0945 kopia 3

 

Kilka dni przed wyjazdem chłopców, zabrałam się do zrobienia dla nich malutkich paczuszek ze słodyczami. Zrobienie takich paczuszek nie kosztuje wiele, a na pewno wywoła uśmiech na twarzy obdarowanej osoby.

 

Do ich zrobienia potrzebne Wam będą:

  • woreczki opakowaniowe – nie mylić ze śniadaniowymi,
  • czerwony papier,
  • nożyczki,
  • zszywacz,
  • żelki lub inne słodkości,
  • długopis.

 

_MG_0920 kopia 2a

 

Na początku przycinamy papier na szerokość naszego woreczka. Nie potrzebujemy długiego kawałka, w zupełności wystarczy nam 12-15cm.

 

_MG_0935 kopia 2a

_MG_0932 kopia

 

Do woreczka wkładamy łakocie. Najlepiej prezentują się te w kolorze czerwonym. Torbeczkę zamykamy, a na folię nakładamy złożony na pół papier. Całość zszywamy po bokach zszywaczem.

 

_MG_0939 kopia 2

 

Teraz wystarczy napisać coś romantycznego na etykietce, może być odręcznie i podarunek gotowy.

 

_MG_0947 kopia aaa

 

Mój mąż oprócz słodyczy dostanie jeszcze książeczkę z kuponami. Uważam, że to jeden z najlepszych pomysłów na prezent dla mężczyzny. W środku znajdują się kupony na masaż pleców, dłoni, śniadanie podane do łóżka czy wyjście do kina. Oczywiście pomysły nie muszą być wcale takie grzeczne, możecie dodać trochę pikanterii od siebie ;)

 

_MG_0956 kopia

_MG_0950 kopia

 

Przyznam się, zrobienie książeczki zajęło mi kilka dni i choć było warto, bo prezent wyszedł super, to następnym razem po prostu je wydrukuję. Jeżeli chcecie podobny prezent sprawić ukochanej osobie, <tutaj> i <tutaj> znajdziecie linki do kuponów, które można za darmo wydrukować i uzupełnić.

 

_MG_0962 kopia

MG_0968-kopia

 

Do prezentu dla męża dodam jeszcze cudowną, serduszkową łyżkę, która przyda mu się w trakcie gotowania :)

Na ten wyjątkowy dzień przygotowałam dla Was dwie propozycje girland. Pierwsza serduszkową i druga z X i O, czyli smsowego skrótu „hugs and kisses”.
 

_MG_0995 kopia 2aa
Tę pierwsza bez problemu dacie radę zrobić, jestem o tym przekonana. Wystarczy wyciąć serduszka z czerwonego papieru i nawlec je na nitkę (przy pomocy igły). Druga girlanda jest nieco trudniejsza, ale przecież na plastyce wycinaliśmy bardziej skomplikowane śnieżynki, wiec z X i z O też sobie poradzicie.
 
_MG_1003 koopa

_MG_1004 koooooaaaap

_MG_0903 koo

_MG_0967 kopia

 

Cudownych Walentynek kochani!

xoxo, Monia.