Układanka magnetyczna Dinozaury

 

Połowa ferii za nami. Ferii bez śniegu i słońca, co jest wyjątkowo przygnębiające. Żeby ten czas nie był równie ponury jak pogoda za oknem, staram się go urozmaicać jak tylko się da. Chodzimy na specjalnie z okazji ferii organizowane warsztaty i seanse kinowe, gdzie chłopcy mają okazję obejrzeć mało znane filmy dziecięce lub bajki z mojego dzieciństwa. Te ostatnie bardzo im się spodobały, co matkę wyjątkowo cieszy :)  I jak przedpołudnia mijały nam szybko, wręcz niespostrzeżenie, tak popołudnia dłużyły się chłopakom niemiłosiernie. We wszystkie gry grali już tysiąc razy, a puzzle mogliby układać na czas i to z jednym okiem zamkniętym ;) Nawet bajki z rzutnika i prace plastyczne nie wywołują już takiego entuzjazmu jak wcześniej. Ale nie ma co się dziwić! Przed feriami chorowaliśmy tak długo, że zdążyliśmy wszystko przerobić kilka razy. Potrzebne było nam były nowe „czasoumilacze”, które doszły do nas tuż przed weekendem :)

 

IMG_7319 big sm-Recovered

 

Jankowi, któremu nadal opornie idzie nauka literek (nie ma chłopak do nich serce), mimo moich namiętnych starań, które mogliście podglądać tu i tu, i tu, wybrałam magnetyczną układankę z dinozaurami firmy Janod. Wybrałam ją z dwóch powodów.

Po pierwsze Janek uwielbia dinozaury, więc sam fakt, że może układać sobie magnesy z ich podobiznami sprawiło, że był wniebowzięty.

 

IMG_7230 sm

IMG_7243a sm

IMG_7238aa sm

IMG_7240 sm

IMG_7259a sm

IMG_7270aa sm

IMG_7278 sm

IMG_7185 sm

 

Drugim powodem były magnetyczne literki, z których można składać nie tylko nazwy dinozaurów, ale także normalne słowa. Nie wiem na ile to pomoże uparcie opornemu Jankowi, ale samo to, że się stara i przykłada to w jego przypadku BIG DEAL. No a jak widzę z jakim zapałem układa piramidy dinozaurów to wiem, że ta zabawka będzie często używana :)

 

IMG_7132 aa sm

IMG_7121 aa2 sm

IMG_7136 a sm

IMG_7142-2a sm

IMG_7163 sm

IMG_7153 sm

IMG_7182 sm

IMG_7204 sm

IMG_7224 sm

 

Dinozaurową układankę magnetyczną możecie nabyć w Fabryce Wafelków, o tutaj :)