Trafiony – zatopiony!

 

Trafiony-zatopiony!

 

Gdy słyszymy ten okrzyk, wszyscy doskonale wiemy co jest grane. A raczej, w co jest grane. Statki to gra mojego dzieciństwa. Twojego pewnie też! Pamiętam jak godzinami grałam w nią z koleżankami i kolegami na kocu za blokiem. A ponieważ wystarczyło mieć tylko kartkę i długopis, niejednokrotnie statki umilały mi czas na nudnych lekcjach fizyki, które zawsze dłużyły mi się niemiłosiernie ;) Uwielbiałam statki za dzieciaka i do dziś bardzo tę grę lubię. Dlatego ucieszyłam się gdy przeglądając katalog zabawek firmy Janod, trafiłam na ich nową, magnetyczną wersję. Tak przemyślaną i mądrze skonstruowaną, że mogą w nią grać nawet 5-letnie dzieci, jeżeli znają już alfabet. My gramy bardzo często i chętnie. A gdy chłopcy już śpią, zdarza się, że razem z mężem gramy o to, kto dzisiaj składa pranie ;)

 

img_9554-big2a

img_9561-big3-sm

img_9548-big-2x

img_9588aa

 

Zasady gry w magnetyczne statki są dokładnie takie same, jak te gdy my w nie graliśmy będąc dziećmi. Jedynie forma jest o wiele prostsza, dzięki przestrzennej, stawianej „konstrukcji” i magnetycznym statkom, które wystarczy przyczepić w wybranym miejscu na planszy. W zestawie znajduje się także karta z suchościeralnym mazakiem, na której gracze zaznaczają trafione statki oraz spudłowanie strzały.

 

img_9579aa-sm

img_9576sm

img_9602-big2aaa

img_9604a-sm

img_9612a-sm

img_9586xxa-sm

img_9622

img_9591-a

 

Jeżeli obawiacie się, że ta wersja może być za trudna dla waszych dzieci, to bądźcie spokojni. Janod pomyślał początkujących graczach i z drugiej strony karty zamieścił planszę z mniejszą ilością pól :)

 

img_9626-bigx-sm