Sylwestrowe cyferki

 

Ze świąt wróciliśmy z kilkoma dodatkowymi kilogramami i wcale nie myślę tutaj o dźwiganych prezentach. Mimo tego drobnego mankamentu przyjemnie było zwolnić obroty, wyłączyć się, obżerać i po prostu pobyć z rodziną. Po powrocie, nadal w wolniejszym niż na co dzień tempie, przygotowujemy się do witania Nowego Roku. Standardowo spędzimy go w domku. Oby tylko chłopcy wytrzymali do północy, żeby obejrzeć fajerwerkowe show, które zawsze wywołuje krzyki ekscytacji i radości.

 

Ale zanim noworoczna impreza się rozpocznie, chcę Wam pokazać jak samemu można udekorować dom na ten wyjątkowy wieczór. My w tym roku bawimy się w kolorach złota, bieli i różu.

 

IMG_6968 kopia 2

 

Jak zrobić girlandy już chyba wiecie, a jak nie, to tutaj proszę jest <link>.

 

IMG_6955 kopia 2

 

Za pomocą złotego papieru lub folii możecie zrobić takie ozdoby do drinków lub koreczków. Wykonanie krok po kroku znajdziecie <link>.

 

IMG_7093 kopia 4

 

A ja Wam pokażę jak zrobić złote cyferki. Niestety wykonanie ich jest dosyć czasochłonne i trzeba się porządnie nakręcić ;)

 

Do ich zrobienia potrzebne Wam będą:
• tektura lub sztywny karton,
• nożyczki,
• długopis,
• klej – polecam introligatorki – jeszcze nigdy mnie nie zawiódł,
• złota albo srebrna wstążka do pakowania prezentów,
• dużo cierpliwości.

 

IMG_7007 kopia 5

 

Zabawę zaczynamy od narysowania na kartonie cyfr oraz ich wycięcia. Oczywiście nie trzeba ograniczać się do cyfr, jak ktoś jest ambitny, może zrobić cały napis ;) Gdy już mamy wycięte wszystkie nasze cyferki, zaczyna się największy fun!

 

IMG_7005 kopia 5

 

Na tekturę nanosimy klej – nieregularnie, cienkimi warstwami i zaczynamy okręcanie cyfry wstążeczką. Na około, paseczek przy paseczku. Taaak, jest to proces dosyć czasochłonny i nudny…

 

IMG_7009 kopia 5

IMG_7069 kopia 4

 

… ale efekt końcowy jest wart zachodu. Wiszące na ścianie cyfry robią jeszcze lepsze wrażenie, niż te stojące! Rewelacja!

 

IMG_7093 kopia 4