Strasznie fajna kolorowanka

 

Czy Wasze dzieci boją się potworów, stworów i straszydeł? A może waśnie je uwielbiają? Jeżeli tak, to ta nietypowa kolorowanka pomoże Wam przełamać dziecięce lęki, zaś każdego fana stworów zabierze do potwornego raju, w którym można gryzmolić do woli.

 

1

3

2

 

„Książka do bazgrania. Oko w oko z potworami” wydawnictwa Nasza Księgarnia już w drodze na Mazury stała się obiektem takiego pożądania, że żeby uniknąć kłótni, która pewnie skończyłaby się bijatyką na tylnim siedzeniu, musiałam książkę zarekwirować na czas podróży. W trakcie jej oglądania okazało się, że popełniłam okropną gafę zamawiając tylko jeden egzemplarz, bo książka jest tak fajna, że nawet ja nie cichłabym się nią z nikim dzielić! Po pierwsze ze względu na genialne ilustracje potworów, które zamiast straszyć rozbawiają do łez dzięki śmiesznemu wyglądowi i zabawnym opisom. Po drugie ze względna ukryte w nich zadania, tak zwane próby odwagi, które każdy chce robić sam.

 

IMG_6207

IMG_6378a

IMG_6229

IMG_6232

IMG_6364

IMG_6375

 

„A zatem do roboty: zagraj strachowi na nosie i wygryzmol swoją odwagę!”

Książka została podzielona na trzy etapy zdobywania odwagi. Każdy etap zakończony jest uroczystym przyklejeniem zdobytej odznaki, a na ostatniej jej stronie na wytrwałych rysowników czeka najprawdziwszy Dyplom Odważniaka! To się nazywa motywacja. Nawet Janek, którego raczej cechuje kompulsywne kolorowanie starał się robić wszystko tak jak należy. Zupełnie jakby miał zdobyć złoty medal olimpijski, czyli wczuta na maxa ;)

 

IMG_6322aa

IMG_6275

IMG_6281

IMG_6268

IMG_6292

IMG_6295

IMG_6298

IMG_6325

IMG_6574

 

W książce jest aż 66 przeróżnych zadań do wykonania. Niektóre z nich wymagają wycinania i klejenia, inne użycia tuszy, a jeszcze inne kredy! W środku znajdziemy labirynty, zagadki logiczne i zadania plastyczne, które wymagają od dzieci sporej kreatywności i zaangażowania. Są potworzaste układanki, kropki do połączenia, różnice do odnalezienia, a nawet maski na gryzmolakowy bal przebierańców – a to wszystko jeszcze trzeba pokolorować. Fiu, fiu, pracy jest co niemiara, ale za to jakiej fajnej i wciągającej.

 

IMG_6368a

IMG_6337a

IMG_6338

IMG_6341a

IMG_6342

IMG_6359

IMG_6360

IMG_6333a

IMG_6261a

 

Jeżeli Wasze dzieci lubią kolorować, to już macie zajęcie na deszczowe dni, których w tego lata mamy zdecydowanie za dużo. Jeżeli zaś macie w domku latorośle, które nie są fanami potworów czy kolorowania, to gwarantuję Wam, że z tą książką to się zmieni!

 

IMG_6578

 

 

„Książka do bazgrania. Oko w oko z potworami” wyd. Nasza Księgarnia – tutaj

Kredki Woody od STABILO – tutaj

Pachnące mazaki od STABILO – tutaj

Cienkopisy od STABILO – tutaj

Ręcznik plażowy HugMe – tutaj