Stoisko lemoniadowe

 

W sumie to w ten sposób witaliśmy tegoroczne wakacje. To były początki w naszym nowym domu, gdzie nie mieliśmy drzwi wewnętrznych, prawie żadnych mebli (w zasadzie mieliśmy tylko kanapę, stół, składane krzesła ogrodowe i łóżko), a większość gratów znajdowała się jeszcze w pudłach. Nie było łatwo odnaleźć się w tym przeprowadzkowym chaosie – w szczególności, że za w czasu nie opisałam pudeł, co było dużym błędem. Jednak gdy otworzyliśmy pudło z farbami, pędzlami i kredkami postanowiliśmy na chwilę porzucić rozpakowywanie i zrobić coś fajnego. A ponieważ w domu piętrzyły się góry kartonów (tych małych, średnich jak i niebotycznie ogromniastych) doszliśmy do wniosku, że musimy je wykorzystać. Oczywiście najfajniejszymi pudłami były te ogromne i to właśnie z nich postanowiliśmy zrobić lemoniadowe stoisko – no bo jakże mogłoby być inaczej ;)

 

IMG_8053 sm

IMG_8212 sm

 

Do zrobienia stanowiska użyliśmy:

– jeden bardzo duży karton,

– nóż do papieru/tektury,

– grubą taśmę klejącą,

– farby w sztyfcie Play Color – do kupienia w Empiku,

– kredki Stabilo,

– farby akrylowe i plakatowe,

– pędzelki,

– dwa patyki do potrzymania daszku,

– kartkę z bloku technicznego,

– czarny marker,

– klej uniwersalny.

 

Pracę zaczęliśmy od sklejenia pudła taśmą tak, aby był stabilny i się nie złożył w trakcie użytkowania. Następnie mąż wyciął nożykiem do tektury okienko, falbankę przy daszku i ladę, którą też przymocowaliśmy do podła taśmą. Z resztek tektury wycięliśmy cytryny i listki do ozdobienia stoiska, po czym zabraliśmy się do malowania stoiska

 

IMG_7606 sm

IMG_8299 sm

IMG_7510 sm

IMG_7557 sm

IMG_7568 sm

IMG_7537 sm

IMG_7570 sm

IMG_8042 sm

 

Gdy gdy wszystkie dekoracje były już na swoim miejscu, wspólnie przyrządziliśmy lemoniadę.

 

IMG_8031 sm

IMG_8036 sm

IMG_8224 sm

IMG_8246 sm

IMG_8137 sm

 

Gdy kubeczki, słomki i serwetki były na swoim miejscu zaczęła się zabawa na całego! Zabawa w której uczestniczyli wszyscy odwiedzający nas znajomi i robotnicy budowlani zza wschodniej granicy.

 

IMG_8142 sm

IMG_8180 sm

IMG_8116 sm

IMG_8132 sm

IMG_8140 sm

IMG_8197 sm

IMG_8190 sm

IMG_8206 sm

IMG_8122 sm

IMG_8236 sm 2

IMG_8268 sm

 

No to jak, lemoniady? :)

 

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
 
  • Balonowa Mama

    Świetny pomysł z tym lemoniadowym stoiskiem, zwłaszcza w dobie komputerów, smartfonów i tabletów. Ważne, by rozwijać kreatywność dziecka – ja stale poszukuję nowych inspiracji i jedną z nich był dla mnie artykuł: http://poradnikowy.net/klocki-cobi-co-oferuja-dla-twojego-dziecka-dlaczego-chetnie-kupuja-je-rodzice/ . Ciekawa jestem co myślisz na temat serii wojennej klocków Cobi, bo moim zdaniem to dla dzieciaków mogłaby być fajna zabawa, a przy okazji pretekst do rozmowy o historii.

  • Chętnie skosztowałabym lemoniady od takich słodziaków :)
    Stoisko jest rewelacyjnym pomysłem, które uatrakcyjnia sprzedaż pysznego trunku, widać także, że dzieciaki wspaniale bawiły się przy tworzeniu tego dzieła.

  • wow ale fantastyczna budka z lemoniada i jakie fantastyczne wykonanie :D brawo dzieciaczki :D Brawa za pomysł chętnie bym sie napiła lemoniady pomimo dzisiejszego deszczu :D

 Copyright © 2018 lemoniada. Wszystkie prawa zastrzeżone.