Puzzle Mapa Świata

 

 

IMG_9965a

 

Gdy chłopcy chorują w pewnym momencie wszyscy, łącznie z chodzącym do pracy ojcem, mamy przesyt swojej obecności. Chłopcy mają dosyć siebie nawzajem, czemu dają wyraz w ciągłych kłótniach, a ja mam dosyć słuchania ich niekończących się sprzeczek. I kiedy ich i moja z nimi współpraca doprowadza mnie do białej gorączki wyciągam moją tajną broń, która wszystkim zapewnia wyciszenie, a moim obolałym uszom upragnioną ciszę. Uprzedzę wasze myśli, to wcale nie jest paczka ciastek i pilot od telewizora z hasłem do VOD, gdzie chłopcy mogą sobie kupić dowolną ilość bajek, tylko PUZZLE! Z racji tego, że po tak ciężkich chwilach potrzebna mi jest nieco dłuższa chwila spokoju, nie wyciągam puzzli mniejszych niż 100-elementowe, bo te chłopcy trzaskają z prędkością światła (niekwestionowanym królem jest Janek, który układa puzzle na czas – ot takie hobby). Na takie chwile potrzebny jest cięższy kaliber, taki jak nasze 208-elementowe puzzle z mapą świata firmy Janod. Na samą myśl o nich cieszę się jak szczerbaty do chleba, bo wiem, że gdy chłopcy będą je układać, ja w spokoju wypiję kawę i przeczytam kilka ciekawych artykułów.

 

IMG_9607

IMG_9615sm

IMG_9631 1

IMG_9650 1

IMG_9659

IMG_9663

 

Te pięknie ilustrowane puzzle, przechowywane w równie uroczej i co ważniejsze solidnej walizeczce, przedstawiają mapę świata z charakterystycznymi miejscami, budowlami i zwierzętami dla poszczególnych regionów i krain. Zamysłem przypominają książkę Mapy, o której pisałam Wam wcześniej. Są to puzzle, które sam Janod opisuje jako edukacyjnej, jednak ich prawdziwa wyjątkowość polega na tym, że są dwustronne! Wiem, dosyć to nie typowe, ale zaufajcie – bardzo fajne rozwiązanie. I tak raz układamy półkulę na której znajduje się Europa, Afryka i obie Ameryki, a następnym razem składamy Azję z Australią i Oceanią, która z racji dużej ilości wody jest wielkim wyzwaniem.

 

IMG_9666

IMG_9670

IMG_9693 1a

IMG_9703

IMG_9700

IMG_9709

Druga strona

IMG_9732 — kopia

IMG_9745

IMG_9746

IMG_9758

IMG_9772

IMG_9784 1

IMG_9779

 

Muszę przyznać, że te puzzle są czasochłonne i wymagają dużej spostrzegawczości, ale biorąc pod uwagę, że ja w ty czasie mam „wolne”, pozwalam im główkować samemu. Jest to zamysł całkowicie świadomy, żeby przypadkiem chłopcy za szybko się nie nauczyli ich układać, bo potem zostanie mi tylko pisanie petycji do firmy Janod o wypuszczenie puzzli z drogą mleczną ;)

 

IMG_9798

 

Dwustronne puzzle z mapą świata można kupić w Fabryce Wafelków o <tutaj>.

 

 

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
 
 • Julia Orzech

  Przeczytałam z wielką ciekawością i ze śmiechem dlatego, że właśnie sama przygotowuję post o puzzlach mapach. Tylko, że u nas króluję te od Czu-Czu oraz Trefla. Widzę, że mamy taki sam sposób na zdobycie chwili czasu dla siebie hihi. Ja również wyciągam jej zwykle w czasie chorowania (a ten stan ostatnio nas nie opuszcza). Niestety nasze puzzle to 84 elementy Czu-Czu i 100 Trefl to jedynie krótka chwila relaksu. Rozumiesz więc, że oczy mi się właśnie zaświeciły na widok Janod. Są piękne, duże i jeszcze dwustronne. Super:)

  • My z Czu-Czu mamy nasza rodzimą Polskę i też bardzo je lubimy, tylko 64 elementy i do tego taaaakie duże, to żadne wyzwanie dla chłopców. Mimo yo układamy i przypominamy sobie nasze podróże po Polsce :) A puzzle Trefla niestety zostały u nas wpisane na listę rzeczy „nie kupować” bo Janek wszystkie, ale to dosłownie wszystkie puzzelki tej firmy zgina na pół i przerywa :/ I zabij mnie, nie wiem czemu to robi. A Janod ma wszystkie puzzle (i nie tylko puzzle) cudowne, tylko ta cen – ałć!

   • Julia Orzech

    Tak z Czu-Czu też mamy tylko Polskę, ale duże elementy i ich liczba to już powoli nie dla Tymka:) Puzzle Trefla T. dostał od cioć pod choinkę i jak na razie się trzymają:) To prawda, że z Janod nie mogą konkurować wcale. Tylko właśnie ta cena. Ale z drugiej strony jeśli mają posłużyć na lata, to warto zainwestować.

    PS Zdolny ten twój Janek hihihi

 • Joanna Michalska

  Są cudowne, szczerze to sama bym je układała :)

  • Ja je układam razem z chłopakami – a co! ;)

 • Świetne! Córka dostała takie, gdzie każdy kraj jest odpowiedniej wielkości, zachowana jest skala :) jest przeszczęśliwa gdy je układa :)

 • My mamy puzzle Mapa Polski z Castorlandu. Podobają mi się bardziej niż te z CzuCzu. 100 elementów, ale wcale nie jest tak łatwo je ułożyć :) Te, które pokazujesz, wyglądają super! Podoba mi się, że są dwustronne. Zaciekawiły mnie jeszcze te puzzle z pojazdami, które są w tle na pierwszym zdjęciu – w sam raz dla mojego syna :)

  • Mnie właśnie ta dwustronność przyciągnęła, bo takich puzzli jeszcze nie mieliśmy i teraz widząc ile zabawy jest z układaniem okrągłej mapy kupiłabym jej jeszcze raz! A Castorlandu mieliśmy kilka puzzli, niestety Janek pozrywał z nich rysunki – Pan Demolka w natarciu ;)

 • Przepiękne zdjęcia Pani Moniko, jesteśmy zauroczeni!
  pozdrawiamy, Fabryka Wafelków :)

  • Bardzo dziękuję za komplement i pozdrawiam równie ciepło :)

 Copyright © 2018 lemoniada. Wszystkie prawa zastrzeżone.