Puzzle Mapa Świata

 

 

IMG_9965a

 

Gdy chłopcy chorują w pewnym momencie wszyscy, łącznie z chodzącym do pracy ojcem, mamy przesyt swojej obecności. Chłopcy mają dosyć siebie nawzajem, czemu dają wyraz w ciągłych kłótniach, a ja mam dosyć słuchania ich niekończących się sprzeczek. I kiedy ich i moja z nimi współpraca doprowadza mnie do białej gorączki wyciągam moją tajną broń, która wszystkim zapewnia wyciszenie, a moim obolałym uszom upragnioną ciszę. Uprzedzę wasze myśli, to wcale nie jest paczka ciastek i pilot od telewizora z hasłem do VOD, gdzie chłopcy mogą sobie kupić dowolną ilość bajek, tylko PUZZLE! Z racji tego, że po tak ciężkich chwilach potrzebna mi jest nieco dłuższa chwila spokoju, nie wyciągam puzzli mniejszych niż 100-elementowe, bo te chłopcy trzaskają z prędkością światła (niekwestionowanym królem jest Janek, który układa puzzle na czas – ot takie hobby). Na takie chwile potrzebny jest cięższy kaliber, taki jak nasze 208-elementowe puzzle z mapą świata firmy Janod. Na samą myśl o nich cieszę się jak szczerbaty do chleba, bo wiem, że gdy chłopcy będą je układać, ja w spokoju wypiję kawę i przeczytam kilka ciekawych artykułów.

 

IMG_9607

IMG_9615sm

IMG_9631 1

IMG_9650 1

IMG_9659

IMG_9663

 

Te pięknie ilustrowane puzzle, przechowywane w równie uroczej i co ważniejsze solidnej walizeczce, przedstawiają mapę świata z charakterystycznymi miejscami, budowlami i zwierzętami dla poszczególnych regionów i krain. Zamysłem przypominają książkę Mapy, o której pisałam Wam wcześniej. Są to puzzle, które sam Janod opisuje jako edukacyjnej, jednak ich prawdziwa wyjątkowość polega na tym, że są dwustronne! Wiem, dosyć to nie typowe, ale zaufajcie – bardzo fajne rozwiązanie. I tak raz układamy półkulę na której znajduje się Europa, Afryka i obie Ameryki, a następnym razem składamy Azję z Australią i Oceanią, która z racji dużej ilości wody jest wielkim wyzwaniem.

 

IMG_9666

IMG_9670

IMG_9693 1a

IMG_9703

IMG_9700

IMG_9709

Druga strona

IMG_9732 — kopia

IMG_9745

IMG_9746

IMG_9758

IMG_9772

IMG_9784 1

IMG_9779

 

Muszę przyznać, że te puzzle są czasochłonne i wymagają dużej spostrzegawczości, ale biorąc pod uwagę, że ja w ty czasie mam „wolne”, pozwalam im główkować samemu. Jest to zamysł całkowicie świadomy, żeby przypadkiem chłopcy za szybko się nie nauczyli ich układać, bo potem zostanie mi tylko pisanie petycji do firmy Janod o wypuszczenie puzzli z drogą mleczną ;)

 

IMG_9798

 

Dwustronne puzzle z mapą świata można kupić w Fabryce Wafelków o <tutaj>.