Kształtne puzzle Las deszczowy – Mudpuppy

Ostatnio  mieliśmy przyjemność układać absolutną nowość w kategorii puzzli dziecięcych, a mianowicie kształtne puzzle firmy Mudpuppy. O co chodzi w tych puzzlach? Co w nich jest takiego nowego? Nowością jest to, że te puzzle nie maja tradycyjnego kształtu prostokąta jak znakomita większość puzzli na rynku, mają nieregularny kształt przedmiotu, obiektu lub zwierzęcia, którego puzzle dotyczą. W tym przypadku układaliśmy puzzle ze zwierzętami żyjącymi w dżungli, a puzzle miały kształt tygrysa! Nietypowe! Ale za to jakie fajne!

Powiem szerze, że dzięki temu zabiegowi puzzle stały się pięć razy ciekawsze, a ich układanie dwa razy trudniejsze, a wszystko dlatego, że do samego końca nie potrafiliśmy sobie wyobrazić jak będą one finalnie wyglądały! Zadanie jest o tyle trudniejsze, że kształt tygrysa wypełnia masa poukrywanych wśród roślin zwierząt, często o podobnym umaszczeniu i kolorach.

Ale w puzzlach właśnie o to chodzi, żeby było ciekawie i intrygująco cały czas, aż do ostatniego puzzla! I ta układanka właśnie taka jest!

Puzzle kształty możecie kupić w Fabryce Wafelków o tutaj.