Przemiana brzydkiego pudełka

 

Czy Wy też dzisiaj zakładacie kalosze i zabieracie parasole ze sobą? U Nas jest tak pochmurno i szaro, że od rana można śmiało zapalić światło! Wyjątkowo brzydka pogoda, ale moim łobuzom ona wcale nie przeszkadza w dobrej zabawie. Wciągamy kalosze na nogi i idziemy poskakać po kałużach! Może zanim przemoczą całe spodnie, uda nam się pozbierać trochę tych cudownie żółtych liści, które w końcu pospadały z drzew! A Was tymczasem zostawiam z bardzo szybkim i łatwym projektem DIY, dzięki któremu odmienicie wygląd praktycznie każdego pudełka!

 

W tym celu potrzebne Wam będą:

  • szkaradne pudełko do obklejenia – w naszym trzymamy literkowe puzzle, ale czasami służy jako hełm ;)
  • folia samoprzylepna w dowolnych kolorach,
  • nożyczki,
  • ołówek i linijka,
  • spinacze do przytrzymania foli na brzegach,

 

IMG_8022 kopia 2

IMG_8027 kopia 2

 

Zaczniemy  od wycięcia kształtów, którymi chcemy ozdobić pudełko. Na początku wybrałam pięciokąty, ale finalnie zdecydowałam się na trójkąty. Następnie wycinam z białej folii, szeroki pas do obklejenia pudełka. Folia musi być jakieś 4 centymetry dłuższa, niż wysokość pudełka. Dodatkowe centymetry zagniemy do środka oraz pod spód pudełka, który też polecam obkleić folią. Zagiętą do środka folię przytrzymajcie klipsami, żeby w przyszłości nam się nie odklejały.

 

IMG_8030 kopia

 

Obklejone białą folią pudełko wygląda tak.

 

IMG_8031 kopia

 

Teraz zabieramy się do przyklejania trójkątów. Moje trójkąty mają wymiary: 4cm postawy, 5,6cm ramiona i 5cm wysokości. jednak najlepiej dobrać wielkość trójkątów do obwodu pudełka, tak żeby między pierwszym, a ostatnim w rzędzie nie było żadnej przerwy.

Obklejanie pudełka zaczynamy od krawędzi. Gdy pierwszy rządek już będzie przyklejony, narysujcie sobie linie pomocniczą biegnącą od wierzchołków trójkątów. Wtedy będziecie mieli pewność, że kolejny rząd trójkątów przykleicie prosto.

 

IMG_8046 kopia

 

A skończone pudełko wygląda tak:

 

IMG_8048 kopia

IMG_8055 kopia 2jpg

 

W podobny sposób można okleić inne przedmioty. Pomysłów na pewno jest o wiele więcej, wystarczy się rozejrzeć dookoła!

 

IMG_8061 kopia

 

A Wy co obkleicie? ;)