Prezenty na zajączka

 

Ostatnio miałam przyjemność robić zdjęcia nowym zabawkom marki Janod oraz Mudpuppy do wpisu z prezentami na Zajączka dla Ładnebebe. Oczywiście wszystkie nowości wcześniej porządnie obejrzałam i wymacałam, i powiem Wam, że dużo fajnych zabawek te firmy wypościły na rynek. Dominują układanki drewniane i magnetyczne oraz puzzle, ale to akurat fajnie, bo my właśnie te zabawki bardzo lubimy.

 

 

Pokazywanie nowości zaczniemy od puzzli Uczę się liczyć firmy Janod, które są dużą układanką liczbową. To przy jej pomocy dziecko w bardzo łatwy sposób opanuje umiejętność liczenia i rozpoznawania cyfr od 1 do 10. Układanka składa się z 20 elementów: 10 okrągłych puzzli z grubego kartonu, które należy połączyć ze sobą we właściwej kolejności oraz 10 drewnianych cyfr – do umieszczenia w odpowiednich miejscach na planszach. Dodatkowym atutem układanki są sympatyczne ilustracje zwierzątek, które przeciągają linę ze słoniem. Nie wszystkie robią to z takim samym zaangażowaniem, co jest wyjątkowo zabawne.

 

cyferkowa ukladanka (4) copy

cyferkowa ukladanka (1) copy

cyferkowa ukladanka (2) copy

cyferkowa ukladanka (5) copy

cyferkowa ukladanka (6) copy

cyferkowa ukladanka (7) copy

 

 

Drewniana piramida Rybki to kolejna propozycja firmy Janod będąca pomocą w nauce liczenia. Klocki o geometrycznych kształtach z buziami i ogonkami można układać na drewnianej podstawce w 4 piramidy – według kolorów, kształtów i ilości drążków, odpowiadającej ilości otworów w rybkach. Jest to wyjątkowo przydatna zabawka, która nie tylko uczy liczenia do 4, ale także rozróżniania i dopasowywania kolorów oraz kształtów. Na pewno kupię ją dla Helenki.

 

układanka (2) copy

układanka (4) copy

układanka (5) copy

układanka (6) copy

układanka (7) copy

układanka (1) copy

układanka (8) copy

 

 

Kolejne pokarzę Wam bardzo długie, bo aż metrowej długości kosmiczne puzzle firmy Mudpuppy. Puzzle mają 30 sporej wielkości części, w tym cztery pojazdy kosmiczne do osobnego złożenia, które finalnie należy dopasować do wcześniej złożonej układanki. Gotowy obrazek ma wymiary 91x20cm i przedstawia myszki oraz koty, które opanowały kosmos.

 

puzzle kosmos (2) copy

puzzle kosmos (4) copy

puzzle kosmos (6) copy

puzzle kosmos (7) copy

puzzle kosmos (5) copy

puzzle kosmos (1) copy

puzzle kosmos (8) copy

 

 

Puzzle z magnesami Szybkie rybki marki JANOD to wspaniała pierwsza układanka dla malucha. W skład zestawu wchodzi 6 drewnianych kolorowych rybek, które należy dopasować w odpowiednie miejsca na drewnianej planszy przedstawiającej akwarium. Jest to idealny wstęp do nauki układania prawdziwych puzzli (bez wędki) oraz szlifowania motoryki małej ręki oraz cierpliwości podczas łowienia ich przy pomocy drewnianej wędki.

 

magnetyczne rybki (5) copy

magnetyczne rybki (3) copy

magnetyczne rybki (4) copy

magnetyczne rybki (1) copy

 

 

Gra zręcznościowa Flaming firmy JANOD to wspaniała zabawa, zarówno dla dwojga, jak i jednego dziecka. Zestaw składa się z drewnianego flaminga, balansującego na podstawce o zaokrąglonym spodzie oraz 10 drewnianych pisklaków o różnych kształtach. Pisklaki ustawiać na jego skrzydłach tak aby żadne z nich nie spadło oraz aby flaming jak najdłużej zachował równowagę. Nie jest to łatwe zadanie, ale właśnie przez to jest sporo przy niej śmiechu.

Drugą ptasią zabawką jest piramida Struś, która składa się 6 drewnianych elementów: głowy strusia wraz z długą szyją, grzbietu z miękkim ogonem, dwuczęściowego jajka z pisklakiem, brzucha oraz nogi z podstawką. Taka piramida będzie rewelacyjną zabawką dla większości maluchów.

 

ptaki Janod (6) copy

ptaki Janod (7) copy

ptaki Janod (5) copy

ptaki Janod (2) copy

ptaki Janod (4) copy

ptaki Janod (3) copy

ptaki Janod (9) copy

ptaki Janod (1) copy

 

 

Teraz wkraczamy w nieco bardziej dziewczęce klimaty. Firma Mudpuppy specjalnie dla nich stworzyła bardzo sympatyczne puzzle podłogowe Wróżki, przedstawiające pięć kolorowych wróżek tańczących pośród kwiaów. Puzzle składają się z 25 bardzo dużych, łatwych do układania elementów z którymi poradzi sobie każdy 2-latek.

 

puzzle wrozki (9) copy

puzzle wrozki (1) copy

puzzle wrozki (4) copy

puzzle wrozki (3) copy

puzzle wrozki (6) copy

puzzle wrozki (8) copy

puzzle wrozki (7) copy

 

 

Łamigłówki kolorowanki w rolce Magiczne jednorożce to kolejna propozycja firmy MUDPUPPY skierowane do dziewczynek. Rolka, która ma prawie dwa metry długości to idealne rozwiązanie  na zajęcie dziecka w trakcie podróży. Rolka zawiera 10 zadań do rozwiązania i kolorowania, m. in. labirynty, szukanie różnic czy uzupełnianie obrazków, których wspólnym motywem są bajkowe jednorożce. W zestawie znajduje się także 5 różnokolorowych kredek ołówkowych, dzięki czemu nie trzeba ich ze sobą zabierać.

 

activity roll copy

activity roll (1) copy

activity roll (2) copy

activity roll (3) copy

activity roll (5) copy

 

 

Magiczne jednorożce firmy MUDPUPPY to wyjątkowo kreatywna zabawka dla starszych dzieci. Zestaw do konstruowania składa się 30 magnesów oraz z dwóch dwustronnych planszy na których znajdują się cztery kolorowe tła, na których można tworzyć kolorowe jednorożce z dowolnych magnetycznych elementów. Podczas zabawy da się nie tylko kreować coraz to nowe stworzenia, ale też snuć z ich udziałem przerózne opowieści. Zabawka wyjątkowo poręczny format metalowego pudełka, który idealnie sprawdzi się w domu, ale i w podróży.

koniki (7) copy

koniki (6) copy

koniki (3) copy

koniki (2) copy

koniki (4) copy

koniki (1) copy

koniki (5) copy

 

 

Wśród zabawek znalazły się także nowości firmy Sigikid, którą znałam jedynie pod postacią Erwina, anatomicznej lalki. Nie miałam pojęcia, że Sigikd posiada taki duży wybór zabawek dla niemowlaków. W ich asortymencie znajdziecie zabawki szeleszczące, grzechoczące, jak i grające. Są mobile nad łóżeczko, przytulanki z gryzakami, piłki sensoryczne oraz przywieszki do wózka/fotelika. Wkrótce pokażę Wam, kilka z nich, bo są zdecydowanie warte polecenia.

 

przytulanki (1) copy

przytulanki (5) copy

przytulanki (3) copy

przytulanki (4) copy

przytulanki (2) copy