Prezentownik

 

Nikt tak nie potrafi zmotywować do reanimacji bloga tak jak Wy, drogie czytelniczki. Bardzo mi miło gdy przychodzą do mnie wiadomości z pytaniami co tam u Nas słychać albo komentarze, że brakuje Wam naszego bloga. Życie, wykańczanie domu, przeprowadzka, perypetie z niedziałającymi urządzeniami oraz narodziny Helenki trochę nas pochłonęły, żeby nie powiedzieć, że nas wciągnęły na maxa, ale obiecuję Wam, że to nie koniec moich działań tutaj. Po Nowym Roku zabieram się za nadrabianie wszystkich zaległości wpisowych – słowo harcerza, którym nigdy nie byłam ;)

Tymczasem zbliżają się święta, a Wy bardzo często pytacie jaką zabawkę bym poleciła na prezent. Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, bo każde dziecko jest inne, ale mogę Wam skazać kilka spośród chłopców zabawek, które mimo upływających lat nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Oczywiście prym wiodą klocki Lego oraz drewniane tory, które widzieliście między innymi tutaj. Do tych drugich ostatnio dołączyły klocki Kubix, które były prezentem dla ich młodszej siostry, a które – ku mojemu zaskoczeniu – są stałym uzupełnieniem kolejkowej scenerii.

 

IMG_9751 sm 739

 

Kolejnymi hitami w naszym domu są puzzle i gry. Wśród tych pierwszych zdecydowanie najbardziej podobają się chłopcom puzzle firmy Mudpuppy (tu i tu) oraz Crocodile Creek, choć te puzzle firmy Janod też chłopcy regularnie układają.

 

IMG_9629 sm 739

IMG_9643 sm 739

IMG_9655 sm 739

 

Spośród wszystkich posiadanych gier, w tym roku najczęściej graliśmy w Akrobatów – nie wyobrażanie sobie ile emocji ta gra u nas wywołuje! Tych pozytywnych oczywiście, bo w przeciwieństwie do wielu gier, w tej trzeba współpracować, a nie rywalizować :)

 

IMG_9666 sm 739

 

Kolejnymi grami, w które uwielbiamy grać są Loch Ness i Super Farmer firmy Granna. Pierwsza gra nadaje się już dla 4-5 latków, a druga dla starszaków (7+) – opis pojawi się wkrótce.

 

IMG_9741 sm 739

IMG_9732 sm 739

 

W gronie ulubionych zabawek chłopców od bardzo dawna znajdują się różne układanki magnetyczne. Polecam Wam te firmy Janod, bo są genialnie wykonane. Poza układankami, które widać na zdjęciu niżej (tu i tu), mamy także magnetyczne mapy oraz ciało człowieka, które są idealnym prezentem dla starszaka.

 

IMG_9714 sm 739

 

A młodszym dzieciom (w przedziale wiekowym 3-5 lat) na pewno spodobają magnetyczne figurki do składania, takie jak rakieta kosmiczna ze zdjęcia niżej :)

 

IMG_9902 sm 739

 

Wiem, że pytałyście przede wszystkim o rekomendacje zabawkowe, ale myślę, że warto przypomnieć, że książki też są bardzo fajnym prezentem. Tym bardziej, że wiele z nich może być także zabawką, tak jak książki Usborn’a. które bardzo często pokazywaliśmy Wam na blogu.

 

Ho, ho, ho ;)