Prater

 

Podczas pobytu w Wiedniu obowiązkowo trzeba wybrać się na Prater – najstarszego stacjonarnego wesołego miasteczka na świecie (podobno), a już na pewno w tej części Europy. Rozległe centrum zabawy oferuje odwiedzającym przeróżne rodzaje atrakcji. Wybór kolejek i karuzel jest ogromny! Od tradycyjnych i spokojnych, po te najbardziej ekstremalne, kręcące pasażerami we wszystkich kierunkach, wznoszące ich na niewiarygodne wysokości lub mknące z taką prędkością, że po zejściu trudno opanować trzęsące się nogi.

My zabawę zaczęliśmy od przejażdżki 65-metrowym diabelskim młynem – Wiener Riesenrad, z którego można podziwiać panoramę Wiednia. Niesamowite wrażenia potwierdzają miny naszych chłopaków, którzy byli tak zafascynowani, że całkowicie zapomnieli o torebce pełnej żelków, którą kupiliśmy kilka minut wcześniej – a to, wierzcie mi lub nie, nigdy się nie zdarza!

 

IMG_0248a

IMG_0233

IMG_0269 both 2

IMG_0268

IMG_0263 a

IMG_0271a

 

Resztę popołudnia, aż do późnego wieczora spędziliśmy na przejażdżkach wszystkimi dostępnymi dla chłopców kolejkami i karuzelami. Trzy razy za darmo, dzięki gadulstwu męża! Jeździliśmy na autodromach, błądziliśmy w labiryntach luster, pokonywaliśmy tory przeszkód, gasiliśmy pożar armatkami wodnymi, a na strzelnicy próbowaliśmy wygrać pluszowego misia, który sądząc po kolorze futerka wisiał tam już jakieś trzy lata. Niestety z marnym skutkiem ;) I tak w jeden wieczór chłopcy przepuścili wszystkie swoje oszczędności (skrupulatnie zbierane od kilku miesięcy) bawiąc się i jeżdżąc na czym tylko chcieli, osiągając przy tym poziom dzikiej euforii.

 

IMG_0313

IMG_0162 both

IMG_0301

IMG_0197 — Odzyskano kopia 2

IMG_0199 aa

IMG_0220 aa

IMG_0191

IMG_0335 both

IMG_0344