Piaseczyńska Kolejka Wąskotorowa

 

Przejażdżka lokomotywą, która była atrakcją na Janka urodzinach wywołała niewiarygodną lawinę pytań. Chłopcy na zmianę przychodzili i pytali ”kiedy pojedziemy na wycieczkę tym pociągiem?”. Muszę przyznać, że uparte z nich bestie, bo wiercili mi dziurę w brzuchu z uporem psychomaniaka. Na moje szczęście w tym samym tygodniu kolej organizowała specjalny przejazd dla turystów zza zachodniej granicy. Idealnie! I w ten oto sposób dwa dni później pakowaliśmy kiełbaski, bułki, lupy i gwizdki, i jechaliśmy do Piaseczna, na przejażdżkę jedną z ostatnich kolejek wąskotorowych.

 

kolejka 1

kolejka 2

kolejka 3

kolejka 4

kolejka 5

kolejka 6

 

Cała wycieczka była fantastyczną przygodą. Stare wagony z drewnianymi ławkami, które trzęsły się jak oszalałe na wiekowych torach, kartonikowe bilety jak z minionej epoki i buchający z lokomotywy dym tworzą niesamowity klimat. Klimat, który spodoba się nie tylko miłośnikom kolei, co mogę osobiście potwierdzić.

 

kolejka 8

kolejka 9

kolejka 7

kolejka 10

kolejka 11

 

Na pierwszym postoju panowie z obsługi rozpalili ognisko, nad którym wszyscy smażyliśmy kiełbaski. Takie ogniska to stały punkt programu wycieczki. A po obiedzie dzieciaki dostały pozwolenie na wejście do lokomotywy – tej samej, którą kilka dni wcześniej jeździli chłopcy. Można było zasiąść za sterem, oglądać wskaźniki, a nawet trąbić – ku szalonej radości wszystkich dzieciaków!

 

kolejka 12

kolejka 14

kolejka 15

 

Rozkład jazdy Piaseczyńskiej Kolejki Wąskotorowej możecie sprawdzić <tutaj>. Polecam Wam kupienie biletów z wyprzedzeniem, bo zdarza się, że konkretne dni są całkowicie wykupione kilka tygodni wcześniej.