Perła Bułgarii

 

W Bułgarii jest pewne bardzo urokliwe miejsce, które trzeba zobaczyć w trakcie pobytu w tym państwie. To miejsce to miasteczko Nessebar, które oczarowało Nas niepowtarzalnym wyglądem, ale i wyjątkową atmosferą. Wybaczcie, nie będę Wam opowiadać o jego historii, która zaczęła się w VII w p.n.e., tylko od razu przejdę do tego co przyjemne, czyli popołudniowego spaceru niepowtarzalnymi uliczkami.

 

1a (2)

2

4

 

Nessebar przede wszystkim urzeka pięknym położeniem, na skalistym półwyspie połączonym ze stałym lądem wąskim przesmykiem, z którego rozciąga się niesamowity widok na Morze Czarne. Tuż przed wjazdem do miasta stoi stary, drewniany wiatrak, który jest symbolem tego miejsca. Po zaparkowaniu auta zaledwie po kilku minutach znaleźliśmy się w labiryncie wąskich, krętych i wyjątkowo urokliwych uliczek.

 

5

6

7

7aa

8

 

Po Nessebarze można spacerować godzinami – dosłownie, podziwiając kamienno-drewniane domki, stare cerkwie, ruiny, stragany z pamiątkami i cudownie wkomponowane restauracje.

 

9

14a

13

 

Zwiedzając Nessebar miałam wrażenie, że czas płynie tu wolniej, a zaglądając w podwórza niekiedy wręcz, że czas stanął w miejscu dawno, dawno temu. Muszę przyznać, że jest to wyjątkowo magiczne miejsce, idealne na delektowanie się otoczeniem i chwilą, w którejś z malutkich kawiarenek lub restauracji z widokiem na morze. Jak dla mnie bajka…

 

29

30