Ozdoby choinkowe

 

Święta tuż, tuż. Dosłownie za rogiem. Prezenty popakowane czekają ukryte głęboko w szafie. Kilka dni temu ubraliśmy naszą choinkę. Przede wszystkim dla naszych chłopców, żeby poczuli, że idą święta. Mi nastrój popsuł padający przez dwa dni deszcz! Nie poprawiło go nawet zdobienie bombek i pakowanie prezentów. Mam nadzieję, że przy dzisiejszym robieniu ciasteczek, gdy po domu rozejdzie się piernikowo-maślany zapach, nastrój powróci! Do tego włączę Dean’a Martin’a i w duchu będę prosić, żeby spełniło się to, o czym śpiewa.

 

1a1

1aa (2)

 

Jeszcze na moment powrócę do ubierania choinki. Chciałam Wam pokazać jak łatwo i szybko. z pomocą białej farby można odmienić nasze stare bombki, a co za tym idzie, całą choinkę, nadając jej nowoczesnego wyglądu. Wystarczy zanurzyć do połowy bombki w farbie. W ten właśnie sposób odnowiłam nasze czerwone bombki, które od kilku sezonów nie były nawet wyjmowane z pudełka. W tym roku na pewno to się zmieni!

 

14aa

10 (3)

12a

13za

 

Innym, równie fajnym pomysłem na nowoczesną choinkę są przezroczyste bombki. Same w sobie są śliczne, ale można je również ozdobić samemu. Można je okleić w różnorodne wzory, wypełniać koralikami, tasiemkami lub brokatem, albo pomalować farbami do szkła. Ogólnie można je ozdobić, jak tylko dusza zapragnie. Część naszych bombek obkleiłam folią samoprzylepną, inne wypełniłam słodkimi ozdobami do ciasteczek, a kilka – stłukłam ;) Oh well, shit happens ;)

 

2 (4)

3 (3)

3a4

3aaaa

4aa

5a

6aa

7a

8 (3)

9 (2)