Magnetyczne twarze

 

Wygląda na to, że mroźna zima wcale do Nas nie dojdzie. Na zewnątrz pięknie świeci słońce, ptaki śpiewają jak najęte, a z donosów rodziny wiem, że zaczęły kwitnąć krokusy. Niestety taka ciepła i łagodna zima, oprócz jęku zawodu moich dzieci, które nie zdążyły nacieszyć się śniegiem, przynosi dużo więcej paskudnych chorób. U nas znowu wybuchła zaraza i wszyscy smarczemy, kichamy i kaszlemy jak pierwszorzędni gruźlicy. A najgorzej, że zamiast cieszyć się piękną pogodą, możemy podziwiać ją jedynie z przyciśniętymi do szyby nosami. W takich okolicznościach czas w domu dłuży się i przykrzy jeszcze bardziej niż normalnie. Kiedy kolorowanie się znudzi, a gry nie wywołują już takiego entuzjazmu i jedyną atrakcją – jak twierdzi Ignaś – są bajki, sięgam po książkę magnetyczną firmy Janod. Razem z chłopcami siadamy na kocu i zaczynamy układanie twarzy.

 

1 (3)

2 (2)

 

Książeczka – pudełeczko posiada kilkanaście zestawów magnetycznych do układania twarzy. Postacie można układać zgodnie z dołączonymi kartami lub tworzyć własne, zabawne twarze. Do dyspozycji mamy 67 magnesów z oczami, okularami, brodami, nosami, a nawet kolczykami. I uwierzcie mi, można ułożyć z nich nieskończoną ilość twarzy. Świetna zabawa!

 

IMG_7826 kopia

IMG_7832 kopia

 

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3 lat, jednak każdy starszy dwulatek spokojnie sobie z nią poradzi i długo będzie nią zafascynowany. Straszaki zaś będą rozwijać swoja wyobraźnie układając coraz to bardziej wymyślne, śmieszne twarze. Zabawka jest tak fajna i zajmująca, że już planuję kupno wersji z robotami lub cyferkami.

 

IMG_7837 kopia

IMG_7838 kopia

IMG_7841 kopia

IMG_7845 kopia

IMG_7856 kopia

 

Całość jest bardzo ładnie i solidnie wykonana. Jednocześnie zamykane opakowanie w kształcie książki rewelacyjnie sprawdza się w podróży. Jeżeli nie macie pomysłu na prezent dla 3 lub 4-latka, magnetyczne twarze będą idealne!

 

IMG_7849 kopia

IMG_7853 kopia

IMG_7854 kopia 2a

 

Magnetyczne twarze można dostać w Fabryce Wafelków o <tutaj> :)