Magnetyczna układanka Alfabet

Jeszcze chwilkę temu były święta, a tu proszę już po Majówce. Jedna komunia już zaliczona, druga przed nami, urodziny mojej słodkiej chrześniaczki i mamy Dzień Dziecka. Z trójką dzieci czas biegnie mi wyjątkowo szybko, więc już zaczynam się rozglądać za prezentami. Ale to co teraz wybiorę pokażę Wam dopiero za jakieś pół roku, tak jak to będzie z Jankowym garażem, który dostał pod choinkę, a który dopiero na dniach się tutaj pojawi ;) Tak jak i kilka innych zabawek, które chciałabym Wam polecić. A zaczniemy do magnetycznej układanki Alfabet firmy Janod, która zaskoczyła mnie swoimi tegorocznymi nowościami! I nie mówię tylko o nowych magnetibookach, których jest aż 10! Ale także o grach, puzzlach, układankach czy klockach – wszystkie nowości możecie zobaczyć tutaj – tylko ostrzegam, można zwariować!

 

alfabet małe (18) sm

 

A u Nas wylądował magnetibook Alfabet. Kupiłam go z myślą o Janku, który w końcu zaczął interesować się literkami. Ładnie mu już idzie literowanie, ale z pisaniem ma chłopak nadal problemy, bo namiętnie mylą mu się literki. Więc siadamy w wolnych chwilach i składamy z tych cudownie kolorowych literek proste słowa na magnetycznej tablicy. I zaufajcie, jest to bardzo przyjemna nauka.

 

alfabet małe (17) am

alfabet małe (9) sm

alfabet małe (12) sm

 

Oczywiście magnetibook spodobał się także Ignasiowi, który poza składaniem przez siebie wymyślonych słówek, poznaje i ćwiczy pisownie nowych, tyle że po angielsku. Bo jak już pewnie zauważyliście w zestawie znajdują się obrazkowe kafelki z angielskimi słówkami – jest ich wszystkich 26. Fajne to urozmaicenie i jednocześnie dobra zachęta do zabawy, która jednocześnie jest nauką!

 

alfabet małe (2) sm

alfabet małe (1) sm

alfabet małe (3) sm

alfabet małe (10) sm

alfabet małe (8) sm

alfabet małe (7) sm

alfabet małe (6) sm

alfabet małe (5) sm

alfabet małe (15) sm

alfabet małe (11) sm

alfabet małe (13) sm

alfabet małe (14) sm

alfabet małe (16) sm

 

A więcej magnetibook’ów znajdziecie tutaj – klik!

 

dodatkowe małe (3) sm