Królicze uszy

 

W ostatni weekend przez świętami zawsze mobilizuję się do umycia okien. Pewnie nie pozostaję w tym bólu sama, ale co jak co, czyste okna na Wielkanoc muszą być i nie ma przebacz. Dla tych z Was, co mają mało okien i tych, którzy mają już je pomyte – szczęściarze, nawet nie wiecie jak Wam zazdroszczę – mam bardzo fajny projekt DIY dla dzieci. Pokarzę Wam jak łatwo zrobić królicze uszy!

 

_MG_3766 kopia 2aa

 

Do ich zrobienia potrzebne Wam będą:

  • 2 arkusze białego papieru A4 lub pianki PVC – osobiście preferuję tą drugą opcję, bo pianka jest bardziej trwała,
  • 1 arkusz różowego papieru A4 lub pianka PVC,
  • klej lub nici – w zależności od używanego materiału, piankę lepiej zszyć, a papier skleić,
  • nożyczki.

 

Na papierze/piance rysujemy uszy królika, które następnie wycinamy. Nasze mają około 20cm wysokości – wymiary są oczywiście orientacyjne, bo trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji do główki dziecka.

 

_MG_3700 kopia 2a

 

Z różowego papieru/pianki wycinamy nieco mniejsze uszy, które w przypadku papieru przyklejamy, a w przypadku pianki – przyszywamy do białych uszu. Z drugiego arkusza wycinamy długie paski o szerokości 2-3cm, które będą naszą opaską. Ja użyłam dwóch pasków, które ze sobą połączyłam.

 

_MG_3762 kopia 2aa

 

Ostatni krok to przyklejenie/przyszycie gotowych uszu – jednym z nich zakryjcie łączenie pasków, wtedy całość będzie prezentowała się o wiele lepiej. Gdy całość jest już gotowa przymierzcie uszy dziecku. Za długie paski opaski obetnijcie, pamiętajcie jednak o pozostawieniu kawałka do jej sklejenia. Nasze gotowe opaski wyglądają tak:

 

 

_MG_3627 kopia

 

Jako uzupełnienie stroju można jeszcze zrobić pomponik z białej wełny, który będzie ogonkiem króliczka.

 

IMG_6478 kopia 5aaaa kopia 2A

 

Uszy idealnie nadają się też do wielkanocnych zdjęć, które wysyłam wraz życzeniami do rodziny i znajomych :) Wyżej nasza zeszłoroczna mms-owa kartka. Tegoroczna jest do poprawki ;)

 

_MG_3628 kopia2

_MG_3641 kopia2

Coś jeszcze chcecie mi pokazać chłopcy? ;)

_MG_3646 kopia 2aa