Klocki Kubix

 

Są pewne klasyki chłopięcych zabawek, którymi małoletni bawią się latami i których nigdy, podkreślę NIGDY nie powinniście pozbywać się z domu. Nawet gdy Wasze dzieci będą już w liceum, bo po nich pora przyjdzie na wasze wnuki, które będą się nimi bawić z równie wielkim zapałem. Te zabawki to oczywiście klocki Lego, drewniane tory z wszelkiej maści pojazdami i budynkami oraz drewniane klocki. Na wszystko inne będzie przychodzić moda i odchodzić, przerobicie Batmana, Minionki czy Transformersy, ale te trzy zabawki będą cieszyć pokolenia – gwarantuję to.

Lego – wiadomo, mój mąż się nim bawił, ja się nim bawiłam i chłopcy też, od dobrych kilku lat ciągle po nie sięgają i jedyne czego żałuję, że nie ma już tak fajnych uniwersalnych i bogatych zestawów klocków jakie były kiedyś. Teraz każdą zestaw trzeba kupić osobno a klocków w nich jest mniej. Owszem modele są bardzo fajne, a jednak do samodzielnych budowli często nie starcza elementów.

Drewniane tory – zaczęło się jednego, prostego zestawu gdy Ignaś jeszcze porządnie nie chodził. Na przestrzeni lat dochodziły nowe elementy, budowle i pojazdy, które obecnie tworzą trakcje, która ciągną się przez kilka pokoi. Tory składane są jedynie w sobotę, czyli zawsze gdy przychodzi czas mycia podłóg i tylko na chwilkę. Gdy podłoga jest ponownie sucha, proces tworzenia zaczyna się od nowa. Przez długi czas idealnym dopełnieniem miasta torów były drewniane klocki z których powstawały wymyśle wieżowce, osiedla miejskie i centra handlowe. Jednak jakiś czas temu postanowiłam oddać te klocki mojemu bratu, który jak stwierdziłam będzie miał dużo więcej frajdy z ich składania. Frajdę pewnie ma, ale chłopcy nie zamierzali mi tego od tak odpuścić. Wytykali mi oddanie klocków za każdym razem gdy budowaliśmy nowe tory. Wiercili mi dziurę w brzuchu bezwzględnie, skutecznie wywołując wyrzuty sumienia – a to potwory! ;) W końcu się ugięłam i w domu pojawiły się nowe drewniane klocki. Ale jakie! Wybrałam dla nich klocki Miasto z serii Kubix Janod’a. Dla nich i dla ich siostry, której na pewno też przypadną do gustu, bo są takie ładne i kolorowe.

 

IMG_2617 sm2 a

IMG_2626 sm2 a

IMG_2628 sm2 a

IMG_2661 sm 2 a

IMG_2897 sm2 a

 

W skład tego bajecznie kolorowego zestawu wchodzi 70 drewnianych klocków o różnym kształtach, z których można tworzyć przeróżne budowle; wieżowce, centra handlowe czy zwykłe domki. Znajdują się w nim także drewniane drzewa, pojazdy oraz statki. Klocki Kubix przechowywać można w otwartym materiałowym pudełku z uchwytami, które po rozłożeniu staje się kolorową matą do zabawy (z jednej strony znajdują się na niej  rysunki nieba i budynków, druga zaś przedstawia mapę miasta z parkiem, miejscami parkingowymi czy rzeką).

 

IMG_2667-2 sm 2a a

IMG_2671 sm2a a

IMG_2672-2 sm2a a

IMG_2906 sm2 a

IMG_2686 sm2a a

IMG_2692 sm2 a

IMG_2695 sm 2a a

IMG_2642 sm2a a

IMG_2698 sm2 a

IMG_2850 sm2 a

IMG_2797 sm2 a

IMG_2919 sm2 a

IMG_2726-2 sm2 a

IMG_2739 sm2 a

IMG_2723 smm2 a

IMG_2752 sm2 a

IMG_2771 sm2 a

IMG_2808 sm2a a