Klocki InCastro

 

Do Dnia Dziecka została jeszcze chwila, ale pewnie większość z Was, tak jak ja, już powoli zaczyna rozglądać się za jakimś fajnym prezentem na tę okazję. Bo niby jeszcze mamy sporo czasu, tylko wybór wcale nie jest taki prosty jakby mogło się to wydawać. Na przesyconym rynku artykułów dla dzieci ciężko dotrzeć do tych mądrych i wartościowych zabawek. Dlatego postaram się Wam pomóc i pokażę Wam kilka moich propozycji prezentowych. Ale zanim do tego przejdziemy, zachęcam Was do przejrzenia naszych archiwalnych wpisów o zabawkach, grach i książkach. Może tam wpadnie  Ci coś ciekawego w oko :) Jeżeli zaś poszukujecie czegoś całkowicie nowego, intrygującego i  jednocześnie rozwijającego to trafiliście idealne, bo dzisiaj pokażę nowość – klocki InCastro, które są bardzo fajną alternatywą dla klocków Lego.

 

_MG_5336aa

_MG_5343aa

 

Klocki InCastro to innowacyjne klocki, które można składać ze sobą na wiele, różnych sposobów. Powiecie, że są podobne do popularnych Plus Plus’ów, ale Was rozczaruję, bo podobny jest jedynie pomysł przestrzennego budowania. Klocki InCastro składa się całkowicie inaczej. Dzięki swojej przemyślanej budowie dają dużo więcej możliwości połączeń, niż jakiekolwiek inne klocki konstrukcyjne dostępne na naszym rynku, co potwierdza fakt, że cztery klocki dają aż 16 różnych możliwości ułożenia! Niektóre sposoby łączenia są całkiem zaskakujące i nieoczywiste i żeby je poznać trzeba przestudiować instrukcję. Ale to tyczy się tylko dorosłych, bo dzieciaki od razu zabierają się za składanie i bez większych problemów stawiają swoje konstrukcje.

 

_MG_5307k

_MG_5228 copyaa

_MG_5321aa

_MG_5217aa

_MG_5231aatifaaa

 

Mnogość możliwości konstruktorskich klocków sprawia, te że klocki nie będą jedno sezonowym gadżetem. To zabawka na lata, która jest interesująca nie tylko 5-latka, 10-latka czy 15-latka, ale nawet dorosłego, co mogę osobiście potwierdzić. Składałam je nawet jak chłopcy już spali – moje wewnętrzne dziecko było bardzo zadowolone ;) Przy okazji wspomnę o ogromnej edukacyjnej roli jakie pełnią klocki InCastro. Dzięki nim dzieci uczą się analitycznego i przestrzennego myślenia, ale także cierpliwości oraz wytrwałości.

 

_MG_5316z

_MG_5315a

_MG_5260aaaaaaaaaaa

_MG_5292 copya

_MG_5280aa

_MG_5360a copy 2aaaa

 

Klocki InCastro to genialna zabawka, po którą dzieci na pewno będą często i chętnie sięgać. Tego jestem pewna!