Kalendarz adwentowy do kolorowania

 

 

img_7272-1a

 

Grudzień nadchodzi wielkimi krokami i do otwierania kalendarzy adwentowych jest już co raz bliżej. Powiem szczerze, że nie mogę się go już doczekać i z niecierpliwością oraz wielką nadzieją wypatruję jego śnieżnej zapowiedzi. W tym roku chłopcy oprócz kalendarza, który był w zeszłym roku – klik, będą otwierać okienka w jeszcze jednym kalendarzu. Kalendarzu adwentowym do kolorowania firmy Usborne.

 

img_7283-1aaa

img_7309a

img_7347a

img_7344

img_7349

 

Ten kalendarz wypatrzyłam już rok temu i wiedziałam, że w tym roku musimy taki mieć. Kalendarz sam w sobie jest przepiękny i pewnie cudowną dekoracją w chłopców pokoju. Zaś po latach wspaniałą pamiątką umiejętności chłopców.

Kalendarz składa się z czterech rozkładanych, sztywnych kart, pokrytych mnóstwem malutkich rysunków. Na dwóch pierwszych znajduje się choinka z ozdobami, oczywiście do pokolorowania oraz ozdobiona świątecznymi motywami strona, na której można napisać do kogo ta świąteczna kolorowanka należy. Na czterech kolejnych stronach znajduje się ogromna ilustracja uliczki z świątecznie udekorowanymi kamieniczkami, w których mieszkają rozentuzjazmowane i wesołe myszki czekające na święta. Zupełnie tak jak my :) Wśród tych wszystkich drobnych detali, które widzicie, ukryte zostały 24 okienka, których odnalezienie wale nie jest takie proste. Chłopcy oczywiście nie wytrzymali i otworzyli już kilka z nich i jak się okazało pod nimi znajdują się typowo świąteczne symbole, które także należy pokolorować.

 

img_7449-a

img_7448

img_7298

img_7300

img_7313-1aa

img_7310

img_7387

img_7460-2

img_7396

img_7293a

img_7296a

img_7457-1

 

Myślę, że pokolorowanie całego kalendarza zajmie nam kilka wieczorów, ale ponieważ te ostatnio dłużą się nam niemiłosiernie będzie to bardzo miłe zajęcie.

 

Kalendarz adwentowy do kolorowania można zakupić w księgarni Bookids, o tutaj – link.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
 
  • Fajna sprawa :)

    • Barzo fajna! Chlopakom pokazałam i teraz musze ich odganiać, bojuż go chcą całego pokolorowa :)

  • Ale genialny!

  • Olga “rodzinka 2 plus 3” s

    super moje już mają dosyć kolorowania niestety teraz to chyba raczej przykry obowiązek kolorowanka

    • Ojjj nie przejmuj sie, jeszcze do tego wrócą. Wiem bo sama też tak miałam, że się na kredki obrażają ;) a tym czasem znajdą sobie dziewczynki inne fajne i rozwijajace zajęcie :)

 Copyright © 2018 lemoniada. Wszystkie prawa zastrzeżone.