Ale jazda! Historia Samochodu

 

No i stało się. Przyszły deszcze, a wraz z nimi pięć dni szarości i pluchy, podczas których nawet skakanie po kałużach przestało sprawiać radość. Jednak są też plusy takiej smutnej pogody. Największym jest powrót do łask książek, które przez wakacje pokryły się cienką warstwą kurzu. Chłopcy na nowo odkrywają książki, które tak dobrze znają. Wśród nich odkrywają też te, które do tej pory nie budziły ich zainteresowania.

 

img_2407a

 

Taką pozycją okazała się być książka Ale jazda! Historia samochodu, którą obaj chłopcy wybitnie polubili. Ale jazda! to książka w której została zawarta cała historia samochodu. Od momentu wynalezienia koła, przez wozy i dyliżansy, pierwsze silnik parowe, potem spalinowe, aż po pierwsze prototypy aut. Ta książka to istne kompendium wiedzy, którą każdy miłośnik samochodów chciałby posiadać, a o których przeciętna mama nie ma zielonego pojęcia. No ja na pewno nie mam, ale to może się wkrótce zmienić, bo w książce dokładnie opisano budowę i funkcjonowanie poszczególnych części samochodu i jak tak dalej pójdzie, zaraz chłopcy będą je wszystkie wymieniać z pamięci. W książce pokazano także najważniejsze wynalazki, które zmieniły oblicze motoryzacji, ich cudownych konstruktorów, jak i odważnych kierowców, którzy je testowali. Pokazano jak zmieniał się wygląd aut na przestrzeni lat oraz jak doszło do powstania najsłynniejszych wyścigów samochodowych, które dzisiaj przyciągają tłumy widzów.

 

img_2415a

img_2418a

img_2421a

img_2423aa

img_2430a

img_2439a

img_2443aa

img_2452a

img_2475a

img_2472aa
img_2464aa

img_2501a

img_2497a

img_2486a

 

Ale jazda! Historia samochodu to bardzo pomysłowo stworzona pozycja, która ucieszy i zaciekawi każdego młodego fana motoryzacji! Jeżeli takiego macie w domu, to nie zwlekajcie, tylko lećcie kupic książkę do Wydawnictwa Bajka.