IQ Fit

 

Kto zna nasz blog ten wie, że uwielbiam gry dla dzieci, które uczą je logicznego myślenia. Oczywiście większość z nich robi to w większym lub mniejszym stopniu, ale jeszcze żadna w którą mieliśmy okazję grać, nie mobilizowała chłopców szarych komórek w tak intensywny sposób jak IQ Fit.

 

IMG_7139

 

IQ Fit to dosyć nie pozorna łamigłówka. Jej pudełeczko ma raptem wymiary 10x15cm i składa się z 10 przestrzennych klocków zbudowanych ze sztywno połączonych kulek. Jednak niech Was ta pozorność nie zmyli, bo IQ Fit jest częścią serii Smart Games wydawanej przez firmę Granna, której zadaniem jest wspieranie rozwoju dzieci od najmłodszych lat.

 

IMG_7128a

 

Owe przestrzenne klocki należy układać na podziurkowanej planszy według poleceń znajdujących się w książeczce gracza. Książeczka posiada aż 120 zadań do wykonania, które podzielono na 5 poziomów trudności: starter, junior, expert, master i wizard. Rozwiązanie łamigłówki polega na tym, aby do wcześniej ułożonych zgodnie z instrukcją puzzli  dopasować pozostałe puzzle. Na poziomie STARTER liczba klocków do dopasowania waha się od 2 do 4, ale wraz ze wzrostem poziomu trudności  liczba „pewniaków” – czyli klocków wskazanych w instrukcji – się zmniejsza, a gracz musi dopasować co raz więcej puzzli. Biorąc pod uwagę, że każdy z nich posiada dwie możliwości ułożenia ta łamigłówka wywołuje istną burzę mózgu nawet u dorosłych graczy. Każda gra posiada tylko jedno słuszne rozwiązanie, które zostało zamieszczone na końcu książeczki, ale nie polecam mówić o tym za szybko swoim dzieciom – niech same główkują ;)

 

_MG_8469

_MG_8474a

IMG_710a0

IMG_7101a

IMG_7108a

IMG_7107a

IMG_7112

Gra IQ Ft jest dedykowana dla 6-latków, ale nasz 4-letni Janek bardzo dobrze radzi sobie z pierwszymi łamigłówkami, a Ignaś główkuje nad zadaniami z poziomu Junior.

IMG_7124a

IMG_7136a

IMG_7138

IMG_7098AA

 

IQ Fit to genialna łamigłówka, która  w wyjątkowo ciekawy sposób mobilizuje graczy do logicznego myślenia i mimo tego, że gracz mierzy się sam ze sobą, gra wcale się nie nudzi :)

 

Przy okazji ma dla Was bardzo interesującą informację, a mianowicie mam do rozdania aż trzy gry IQ Fit od firmy Granna!

 

IMG_7139

 

Jeżeli jesteście zainteresowani grami i chcecie wziąć udział w rozdawajcie to musicie:

  • polubić profil Granna – tutaj
  • polubić nasz blog – tutaj
  • pozostawić po sobie ślad w komentarzu na blogu lub na FB pod plakatem, żebym miała pewność, kto się z nami bawi :)

 

Konkurs trwa tydzień, do północy  28.08.2016, a trzech szczęśliwców ogłoszę 30.08.2016 na lemoniadowym fb. Dla zainteresowanych regulamin konkursu znajduje się tutaj.

 

Powodzenia :)