Indiańskie urodziny Ignasia

 

Powroty z wakacyjnych wyjazdów nie są dla mnie niczym miłym. Wracamy do codziennych obowiązków, a na dzień dobry trzeba zrobić minimum sześć prań! Nic gorszego po tygodniowym odpoczynku nie mogę sobie wyobrazić – ugh! Dlatego, żeby milej przejść ten etap, zamiast dyżurowania przy pralce przez cały dzień, zabrałam się za zdjęcia z Ignasia szóstych urodzin, które były dla niego świetną zabawą.

 

IMG_4468 a

 

W tym roku Ignaś miał dwie imprezy urodzinowe! Na pierwszej bawił się razem z kolegami i koleżankami z przedszkola, a drugą obchodził standardowo w gronie najbliższych :) Na obu przyjęciach wykorzystałam te same dekoracje i przyrządziłam te same przekąski.

 

IMG_4325aa sm

IMG_4266aaa

IMG_4411aaa

IMG_4321 aza2a

IMG_4253 aaaa2aaa

IMG_4389aa

IMG_4269a

 

Zestaw papierowych dekoracji – piórka, tipi, strzałki, bannery, opaski na napoje i pudełka na popcorn – znalazłam w czeluściach Internetu. Pozmieniałam na nich napisy, bo były po angielsku, wydrukowałam i przyczepiłam gdzie trzeba było. Te cudowne dekoracje uzupełniły kolorowe balony, talerzyki, kubki, słomki i serwetki. Idealnym dopełnieniem okazały się być owinięte kolorową muliną i wełną gałęzie, poroża koziołków oraz nasze kaktusy. Ale zdecydowanie najefektowniej  prezentowały się jadalne tipi oraz strzały z marshmellows, które znikały w oka mgnieniu :)

 

IMG_4307aa

IMG_4383a

IMG_4349aaa

IMG_4302aaa

IMG_4420aaa3a

 

Poza tortem, który jest główną atrakcją każdych urodzin, zorganizowaliśmy dla dzieciaków kilka atrakcji, które zrobiliśmy sami:

  • ubieranie pióropuszy zrobionych z kolorowych papierów,
  • malowanie na twarzach barw plemiennych,
  • losowanie indiańskich imion,
  • rzucanie kulkami do totemu – zrobiony z kartonu totem miał trzy dziury, do których trzeba było wrzucić jak najwięcej kulek,
  • przyczepianie ogona bizonowi – zabawa w którą bawimy się z zawiązanymi oczami,
  • strzelanie z łuku do celu – strzały miały miękką końcówkę, żeby nikomu nic się nie stało,
  • malowanie totemów na rolkach po papierze toaletowym.

 

IMG_4480aa

IMG_4499 copy 2

IMG_4502aa

IMG_4517

IMG_4570

IMG_4590

 

A jak bardzo Ignasiowi się podobały indiańskie urodziny, świadczy jego mina! Czysta radość :)))