Gry karciane

 

Miałam ogromną nadzieję, że wiosna, którą czułam całą sobą, już jest dosłownie za rogiem, a nam uda się jej doczekać bez kolejnych chorób. Plany wydawały się możliwe do spełnienia. Niestety zeszłej niedzieli życie je zweryfikowało. A raczej zweryfikowało nasze zdrowie, które okazało się dużo słabsze niż sadziłam. Od tamtego czasu, każdego po kolei rozkłada przeziębienie. Najpierw Ignasia, potem mnie, a teraz Janka. Cały tydzień spędziliśmy uziemieni w w domu. W tym czasie układaliśmy puzzle, budowaliśmy kulodromy, składaliśmy Lego i graliśmy w gry. Najczęściej w gry karciane, w których mieliśmy spore zaległości po tym jak prawie dwa lata temu zgubiliśmy naszą pierwsza i do tej pory jedyną grę tego typu. Wstyd! Całe szczęście, jakiś tydzień przed rozpoczęciem naszego chorobowego maratonu zdążyłam się zrehabilitować i kupiłam chłopcom dwie karciane gry. Zdecydowałam się na polecaną wszędzie Rapido Fruit firmy Djeco i starego, poczciwego Czarnego Piotrusia, tylko w nowoczesnym wydaniu Atomic Sody.

 

IMG_7519

 

Zasad „Pedru” chyba nie muszę nikomu tłumaczyć, bo każdy z nas grał w niego w dzieciństwie i to nie raz. My też gramy, bardzo chętnie. A po tym jak chłopcy opanowali dyskretne trzymanie kart, nasze granie osiągnęło niemal profesjonalny poziom. Jeszcze chwila i będą blefować jak starzy wyjadacze w Vegas ;) Z resztą już im całkiem dobrze idzie, bo ostatnie dwie partyjki to ja zostałam Piotrusiem w ręku! Musze sprawdzić czy przypadkiem kart nie oznaczyli ;)

 

IMG_7537 — Odzyskano2a

IMG_7527 — Odzyskanoa

IMG_7541 — Odzyskano2 — Odzyskano3

IMG_7525 — Odzyskanoa

IMG_7566a

IMG_7559 — Odzyskano2aa
IMG_7477a

IMG_7508

 

Gra Rapido Fruit to bardzo fajna gra, mamy przy niej sporo radochy. Niestety też i odrobinę frustracji. Frustracji z bycia wolniejszym, bo gra bazuje na spostrzegawczości i refleksie graczy, w myśl zasady „kto pierwszy-ten lepszy”.

 

IMG_7482

 

Gra polega na tym, że gracze muszą jak najszybciej przyklepać leżącą w stosiku, na środku stołu kartę „owoc- warzywo”.

 

IMG_7506

 

Jednak mogą to zrobić dopiero wtedy, gdy na odsłoniętej na trzy-cztery karcie zwierzę trzyma w dłoniach odpowiedni owoc lub warzywo.

 

IMG_7497

IMG_7505

IMG_7494

 

Gra jest bardzo szybka, dlatego trzeba być bardzo czujnym, bo za błędne przyklepanie trzeba oddać jedną ze swoich kart „owoc-warzywo” – cóż, za gapiostwo się płaci ;) Gra kończy się gdy ze stołu znika ostatnia owocowo-warzywna karta, a wygrywa ten gracz, który przyklepał ich najwięcej.

 

IMG_7492a

IMG_7490 1

IMG_7513 1 — Odzyskano

IMG_7501

 

Jakie są wasze ulubione gry karciane? Podpowiedzcie nam, bo nie wiemy ile nam będzie dane siedzieć w domu :)