Gra wyścig Koty

 

Rozpadało się. Po tygodniu słońca i letnich temperatur przyszło wybawienie dla ziemi. I dla Nas. W końcu można na chwilę zwolnić, nie gnać na rower czy plac zabaw, bo pogoda jest piękna. To miła odmiana, choć wcale ciepłych dni nie mam dosyć. Ale czasami miło jest posiedzieć w domu, wspólnie upiec ciasto, poczytać książki czy pograć w gry między ładowaniem pralki a rozwieszaniem prania, które samo nie chce wejść na suszarkę. Jest jeszcze milej, gdy można grać w nowe gry :)

 

IMG_6288 sm2

 

 

Dzisiaj pokażemy Wam kolejną nowość od firmy Janod, grę planszową KOTY. Ta gra to pasjonujący wyścig w którym każdy z graczy-kot stara się jak najszybciej wrócić do swojego domku. Koty poruszają się po planszy przy pomocy kostki, przeskakując odpowiednio wyrzuconą liczbę pół lub wskakując na najbliższe drzewo lub krzak gdy ten symbol zostanie wylosowany.

 

IMG_6266 sm

IMG_6124 sm

IMG_6144 sm

IMG_6221 sm

IMG_6151 sm

 

Jednak w czasie kociego spaceru czyha na każdego z nich pies, który także przemieszcza się po planszy gdy któryś z gracz wyrzuci jego symbol. Koty muszą uważać aby nie stanąć na polu z psem, bo to oznacza cofnięcie się z powrotem aż do domku kota. Jedynym sposobem aby tego uniknąć jest oddanie pieskowi żetonu z jedzeniem (kiełbaską, szynką, rybką lub mlekiem), jednak te należy wcześniej zebrać zatrzymując się na polu ze sklepem.

 

IMG_6165 sm

IMG_6139 sm2

IMG_6137 sm

IMG_6119 sm

IMG_6189 sm

 

Grę wygrywa ten gracz, który podczas swojego spaceru zbierze jak najwięcej jedzenia, co wcale nie jest takie łatwe – mówię Wam ;)

 

IMG_6132 sm

IMG_6154 sm

IMG_6196 sm

IMG_6232 sm

IMG_6166 sm

 

A wszystkim chętnym podpowiem, że grę KOTY możecie kupić w Fabryce Wafelków, o tutaj.