Geometryczne Memo

Żałuję, że tej zabawki nie poznałam rok wcześniej, gdy Helenka jeszcze była malutka, bo poza tym, że to jest to fajna gra Memory, która także może być geometryczną układanką, jej karty mogą posłużyć jako karty do obserwacji dla niemowlaków. Są dwukolorowe, kontrastowe i posiadają ciekawe wzory. Z powodzeniem mogłyby wisieć jako mobil nad dziecięcym łóżeczkiem.

My używamy jej w standardowy sposób, grając wspólnie na dywanie. Ale największa frajdę mają chłopcy, którzy układają z nich przeróżne stwory i przedmioty. I aż się nadziwić nie mogę, jaką te dzieci mają wyobraźnię. Z kilku kart z prostymi graficznymi wzorami budują rakiety, domki i ludziki – i zajmuje ich to dłużej niż nie jedna gotowa zabawka, którą mają w swoim pokoju! Podoba mi się to tak bardzo, że chyba dokupię im drugi zestaw, żeby mogli układać jeszcze fajniejsze konstrukcje.

 

Producentem tej graficznej gry jest HiLittle, bardzo fajna, mała manufaktura, których kolorowanki pokazywałam Wam tutaj. Zajrzyjcie do nich, bo mają fajne rzeczy :)