Gąsienica

Faza Helenki na układanie, składanie i sortowanie trwa w najlepsze. Moja dziewczynka uwielbia tę formę aktywności i każda nowa zabawka, która ma coś z tym wspólnego pochłania ją na dobre kilkanaście minut. To jest właśnie te kilkanaście minut kiedy ja mogę zrobić sobie makijaż lub wypić ciepłą kawę, wiec dziękuję każdego dnia, że tyle fajnych układanek jest na naszym rynku. Dzisiaj pokażę Wam kolejną – i d razu powiem, że nie ostatnią – układankę dla maluszków czyli Gąsienicę firmy Janod.

Wiecie doskonale, że bardzo lubię tą markę, a tutaj poza raz kolejny widzicie dlaczego. Uwielbiam Janod’a przede wszystkim za pomysłowość. Ich zabawki zawsze są tak zaprojektowane i skonstruowane, że jednocześnie uczą kilka rzeczy, tak jak tutaj. Mamy układanke-sorter czyli zabawke 2 w 1. Najpierw składamy poszczególne sekcje gąsienicy, które za każdym razem można ułożyć inaczej, a później kontynuujemy zabawę dopasowując do nich odpowiednie kształty w danym kolorze – i tutaj nie tylko mamy ćwiczenia motoryki małych raczek, ale także naukę rozpoznawania i nazywania kolorów i kształtów. Super, prawda?

Kolejną rzeczą, która absolutnie uwielbiam w zabawkach Janod są kolory i wzory. Cudownie kolorowe i przesymatyczne – dla mnie są kwintesencja dzieciństwa.

 

A tą cudowna gąsienice możecie kupić w sklepie Moncziczi.