First thousand words in English – nauka angielskiego

 

W pierwszym wpisie, rozpoczynającym kolejną edycję projektu „Przygody z książką” pokażę Wam książkę, którą zachwycam się od ponad tygodnia. Ta najstarsza pozycja wydawnictwa Usborne (wydawana od 1979r.) trafiła do Nas w w celu kontynuacji nauki języka angielskiego, z którym oswajam chłopców już od dłuższego czasu. Nasz poprzedni wpis w ty temacie możecie zobaczyć tutaj <link>.

 

IMG_8794

 

Ten nietypowy słownik z naklejkami to jeden z najciekawszych sposób na poznanie nowych lub utrwalenie już znanych słówek w języku angielskim jaki widziałam. Książka posiada bardzo bogate, dobrze pogrupowane tematycznie słownictwo. Każda strona to osobna kategoria tematyczna, na której dzieci przyklejają odpowiednie naklejki z podpisem. Na 55 kartach znajdziemy słownictwo związane z domem, warsztatem, ogrodem, ulicą w mieście, sklepem i zakupami, szkołą, farmą, szpitalem, wizytą u lekarza, podróżowaniem, pobytem nad morzem, jedzeniem, częściami ciała, ciuchami, zawodami, sportem czy zwierzętami. Dzieci nauczą się wyrazów przeciwstawnych, kolorów, kształtów, dni tygodnia a nawet liczb w języku angielskim.

 

IMG_8798a

IMG_8879

IMG_8902 both

IMG_8876 1a

IMG_8873aa

IMG_8860 botha

 

Na każdej z tych stron dzieci uzupełniają naklejkami przedmiotów puste ramki, które znajdując się na danej stronie. W przyszłości te właśnie przedmioty mogą być punktem wyjścia do ćwiczeń typu „co widzisz na danym obrazku?” czy „co oznacza słowo…? ”. My na razie poznajemy i utrwalamy nowo poznane słowa, bawiąc się w wyszukiwanie konkretnego przedmiotu na stronie. Dużo jest przy tym śmiechu, bo chłopcy jeszcze nie kojarzą wielu angielskich słówek, a ich pomysły co dane słowo może oznaczać, nie raz rozkładają mnie na łopatki ;)

 

IMG_8939 botha

IMG_8893

IMG_8937 both

IMG_8960a

IMG_8966aaa

 

First thousand words in English” to najfajniejszy sposób na naukę języka z jakim pracowałam. wciąga w taki sposób, że nauka staje się czystą przyjemnością. A jak dodamy do tego zagubioną kaczuszkę, która ukrywa się na poszczególnych stronach, okazuje się, że zwykły słownik nabiera niezwykłych właściwości.

Wszyscy zainteresowani mogą kupić „First thousand words…” w księgarni Bookids – link.

 

Wpis powstał w ramach projektu „Przygoda z książką”.

 

Print