Fingerprint Activities czyli co można stworzyć dzięki odciskom placów

 

Dawno nie pokazywałam Wam żadnych książek. Trochę dlatego, że tytuły które ostatnio pojawiły się na rynku, jakoś mnie nie porwały, a trochę dlatego, że razem z chłopcami nadal przerabiamy nasze ostatnie książkowe zakupy, w tym Dzieci z Bullerbyn, które predysponują do naszej KSIĄŻKI ROKU! Jednak są książki, po które w czasie wakacji sięgam dużo częściej niż przez cały rok. Dlaczego? Bo czekają mnie dwa miesiące z moimi potworami. Będę z nimi spędzać 12h na dobę, sam na sam, a wiecie czym to grozi, prawda? Żeby przetrwać ten czas bez żadnego trwałego uszczerbku na zdrowiu psychicznym, muszę znaleźć sposoby na zajęcie moich łobuzów. Idealne w tym celu sprawdzają się wszelkiego rodzaju książki aktywności, które nie tylko zwalczają nudę, bawią, ale rozwijają rożne umiejętności oraz uczą. W tym roku poza książkami-wyklejankami chłopcy dostali też książeczkę „Fingerprint activities” firmy Usborne.

 

IMG_0671aaa

 

„Fingerprint Activities” to książeczka, w której znajduje się mnóstwo kolorowych ilustracji (dokładnie 42 ilustracje), które trzeba uzupełnić przy pomocy odcisków własnych palców. W tym celu, z boku książeczki umieszczono panel z bajecznie kolorowymi tuszami, dzięki którym szybko i łatwo powstają cudownie kolorowe obrazki. Część ilustracji należy dodatkowo uzupełnić własnymi rysunkami, dzięki czemu dzieci ćwiczą motorykę dłoni i chwyt pisarski, a przy okazji rozwijają wyobraźnię.

 

IMG_0683a

IMG_0685a

IMG_0770

IMG_0778 - Kopiaa

IMG_0781 1

IMG_0782

IMG_0720

IMG_0748

IMG_0744

IMG_0721

IMG_0724

IMG_0736

 

Ogromnym plusem tej książeczki jest nietypowa technika malowania palcami do której wcale nie potrzeba farb czy wody. Wystarczą własne paluszki i mokre chusteczki i można zacząć tworzyć :) Kolejną zaletą są rewelacyjne pomysły na ilustracje. Muszę przyznać, że sama nie wpadłbym na tak twórcze zastosowanie odcisków palców. Tak łatwo z nich zrobić ryby, pająki, żaby, biedronki, psy, koty, ufoludki, lody czy owoce, że aż ciężko w to uwierzyć. Z resztą sami zobaczcie :)

 

IMG_0705

IMG_0801

IMG_0809

IMG_0797

IMG_0737

IMG_0757

IMG_0819

IMG_0822a

IMG_0784

IMG_0836 2

IMG_0839

 

Książeczki z serii „Fingerprint Activities” możecie zakupić w księgarni BooKids, o tutaj -> link.

 

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
 
 • Ta książka na pewno spodobałaby się mojej córci, która uwielbia tworzyć, kolorować i ta możliwość pokolorowania jej wg. własnego pomysłu – SUPER!!! :)

  • Ignacy do takie stopnia uruchomił swoją twórczość, że dostemplowuje słońca, krzaczki i chmurki choć wcale tego nie wymaga instrukcja ;)

 • Gośka Budzowsk

  Cena dla mnie jest dość wysoka kupiłam raz tusze kolorowe własnie do takiej zabawy i niestety szybko wyschły i nie wiem czy te tusze nie sa podobnej jakosci

  • Fakt, cena nie jest niska, ale biorąc pod uwagę, że w zestawie są już tusze, to zestaw robi się opłacalny. Nie cały rok temu kupowałam zestaw 3-kolorowych tuszy firmy Heyda i zapłaciła za niego 12 zł! Niestety nie wiem jak długo posłużą nam tusze przy książeczce, ale będą to monitorować i dam znać, jeżeli wyschną nam za szybko :)

 • Wygląda super :) Uwielbiamy takie zabawy :)

 • www.swiattomskiego.blogspot.co

  Kusi mnie ta książka od pewnego czasu. ..I widzę, że warta ceny…tylko czy 3-latek da rade?

  • Nasz Janek – prawie 4-lata) daje radę. Co prawda wypełnia strony, gdzie tylko się stempluje – rysowanie nie idzie mu jeszcze tak dobrze – ale robi to bardzo chętnie i mu się podoba. Dużo zależy dziecka i jego umiejętności, ale te proste strony spokojnie da radę 3-latek wypełnić, a te trudniejsze mogą zostać na później :)

 • chce taką!

 • Rewelacyjna książka… Musimy ją mieć :-D

 • Gra Żyna

  Rewelacyjna książka, do zapamiętania na przyszłość. Sama bym się chętnie tak pobawiła ;-)

 • Bardzo mi się podobają książki wydawnictwa Usborne. Może jak zawita do nas w końcu Amozone będą tańsze ;)

 • Dzika Jabłoń

  Świetna! chcę. zapisuję na listę :)

 • Buba Bajdocja

  Fantastyczny pomysł! :-)

 Copyright © 2018 lemoniada. Wszystkie prawa zastrzeżone.