English for kids

 

No właśnie. Uczycie sami swoje pociechy angielskiego? Na pewno się staracie. Ja też, choć nie jest łatwo! W szczególności gdy chodzi o zdobycie uwagi małoletnich. Moi chłopcy są chodzącymi wulkanami energii i nie usiedzą w miejscu pięciu minut, jeżeli w tym czasie nie zostanie im zapewniona jakakolwiek rozrywka ;) Więc żeby uniknąć wiercenia, dłubania w nosie czy też krzyku sprzeciwu, który kończy się ucieczką i chowaniem pod łóżkiem lub w szafie, jakakolwiek nauka musi być wypadkową zabawy! Przy nauce w naszym przypadku idealnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju gry słowno-obrazkowe. I właśnie ostatnio odkryłam nowe, bardzo fajne materiały, które idealnie nadają się do nauki języka angielskiego. Są tak fajne, że nie mogłam się z Wami nimi nie podzielić! Wszystkie niżej przedstawione karty można pobrać i wydrukować zupełnie za darmo, a twórcą tych cudeniek jest Mr.Printable, którego projekty są po prostu fenomenalne. Ich ilustracje i obrazki wyjątkowo – bo przeważnie kiczowatość zwycięża (damn!), odpowiadają mojemu jak i chłopców gustom.

 

Pierwsze zestaw, który chcę Wam pokazać to 14 kart uczących słówek związanych z przedmiotami i zjawiskami pogodowymi, które otaczają nas na co dzień. Dzięki nim nauczymy nasze dzieci takich zwrotów jak słońce, księżyc, gwiazdy, wiatr, deszcz, ogień, śnieg czy błoto, a które później możemy ćwiczyć i utrwalać podczas spacerów. Link do tych kart znajdziecie <tutaj>.

 

_MG_4284 raa

_MG_4291

_MG_4320

_MG_4323

_MG_4321 2 ra

MG_4299

_MG_4300

_MG_4311

 

Drugi zestaw pomaga w opanowaniu nazw zwierzątek. Do dyspozycji mamy 12 kart z uroczymi, zwierzęcymi rysunkami. Aby je pobrać klikajcie <tutaj>.

 

_MG_4366 _MG_4359 1

_MG_4355 r

_MG_4358

_MG_4357

_MG_4348

 

Trzeci zestaw składa się z 12 kart do nauki kolorów. Bezpośredni link do ich pobrania znajduje się <tutaj>. Bardzo fajnym uzupełnieniem tego zestawu jest tęczowe koło pokazujące jak przechodzą kolory z jednego w drugi <link> oraz schemat mieszania kolorów <link>.

 

_MG_4338

_MG_4340

_MG_4336

_MG_4343

_MG_4344

 

W naszych zabawach często jeszcze używamy tego angielskiego alfabetu, dzięki któremu utrwalamy sobie kolejność literek i jednocześnie uczymy nowych słów. A pozostając przy alfabecie, <tutaj> możecie pobrać plakat z angielskim alfabetem, który będzie wyglądał świetnie na ścianie w dziecięcym pokoju.

 

What can I say more? Enjoy and have fun! :)