Dzień babci i dzień dziadka

 

Szczęściarzem jest ten, kto ich ma, choć nie zawsze zdaje sobie sprawę, jaki skarb posiada. Dla mnie moje babcie, bo niestety dziadków nie było dane mi poznać, to przede wszystkim strzępki wspomnień ze spędzanych u nich wakacji, świąt i wolnych dni. Podbieranie kurom jajek, ogromne, puchowe pierzyny, skarby na strychu, paciorkowe korale, wsuwki do włosów na komódce, stare, czarno-białe fotografie, wspólne grzybobranie, piec kaflowy, łapanie żab w sadzawce, kąpiele w emaliowej miednicy, futrzane czapki, placki ziemniaczane i najpyszniejsza jajecznica, jaką kiedykolwiek jadłam. Do dzisiaj pamiętam miseczkę, w której babcia Cecylka ją mi podawała. A temu wszystkiemu towarzyszyło niczym niezmącone uczucie beztroski i radości.

Takich, a nawet wspanialszych wspomnień życzę moim chłopcom. I wiem, że takie będą, bo mają to szczęście mieć trzy babcie i trzech dziadków! Trochę nadprogramowo ;) Tak naprawdę dwie babcie i jeden dziadek to nasi dziadkowie, czyli chłopców pradziadkowie. Ale jakkolwiek by ich nie nazywali, wszyscy są dla nich jednakowo ważni. Widzę ile radości sprawia im wspólne spędzanie czasu. Widzę te uśmiechy i iskierki w oczach. Widzę czułość z jaką dziadkowie głaszczą ich po głowach, uwagę jaką im poświęcają tłumacząc zagadki świata oraz troskę, gdy Ci znowu gdzieś się wspinają. Ale najcudowniejsze jest to, jak razem piszą nową historię naszej rodziny. Wszystkie te radosne i zabawne sytuacje, z których będziemy się śmiać po latach. Z tego jak Ignaś się trzymał uszu dziadka Tadka, gdy ten nosił go na barana albo gdy chłopcy ustawili dziadkowi Jankowi budzik na 3 w nocy, budząc go tym samym z najgłębszego snu.

Oby takich wspomnień było więcej. Dużo, dużo więcej. Dlatego wszystkim naszym i nie naszym, dziadkom życzymy dużo zdrówka, łaskawości czasu oraz wielu pięknych i pogodnych dni, wypełnionych śmiechem wnuków i prawnuków.

 

IMG_8805 3aa kopia 9aaaaaa last

A oto tegoroczny prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka – samodzielnie przez chłopców zrobiona laurka.

IMG_8815 kopia 2besttt last

 

Do jej wykonania potrzebne Wam będą:

  • biała kartka,
  • czerwony tusz lub farba plakatowa,
  • gąbka do pieczątek lub spodek na który wylejecie tusz/farbę,
  • rolka po papierze toaletowym,
  • ramka na zdjęcia.

 

1 (6)

2 (8)

4 (7)

8a

9 (6)

10 (7)

11 (6)