Drzwiczki do krainy elfów i wróżek

 

Moi chłopcy wierzą w Świętego Mikołaja mimo tego, że w zeszłym roku Ignaś rozpoznał w przebraniu swojego dziadka. Wierzą, że spadające gwiazdy spełniają życzenia i że w niektórych domach pod podłogą mieszkają Pożyczalscy. Na spacerach wypatrują leśnych skrzatów, a w domach poszukują kryjówek krasnali. Wiedzą, że to wróżki wkładają im pod poduszki pieniążki gdy wypadnie im ząb albo nie zesiusiają łózka w nocy (przyjęliśmy system motywacyjny ala Wróżka Zębuszka też w sferze nie moczenia się w nocy – system działa, tylko my zbankrutujemy niedługo). Od czasu do czasu zostawiają im też mikroskopijnej wielkości listy w których chwalą ich za dobre uczynki. Chłopcy wierzą w te wszystkie magiczne istoty, a ja nie zamierzam ich tej wiary pozbywać. Baaa, zrobię wszystko, żeby wierzyli w nie jak najdłużej. Dlatego też postanowiłam zrobić im drzwiczki do świata wróżek i elfów.

 

Pomysł na elfie drzwiczki widziałam w jednym ze sklepów. Były cudowne, w bajecznych kolorach, jednak ich cena wyrwała mnie z butów. Postanowiłam sprawdzić, czy da się podobne zrobić, nie nadszarpując domowego budżetu. I o dziwo, da się.

 

IMG_7163 kopia 4

 

Do zrobienia drzwiczek potrzebne wam będą:
• utwardzona pianka ze strukturą drewna lub cienka drewniana sklejka,
• ostry nożyk albo mała piłka, w zależności od materiałów, które będziecie używać,
• linijka,
• ołówek,
• farby,
• pędzelek,
• klej do drewna lub introligatorski,
• kartka z bloku technicznego,
• biały lub czarny cienkopis,
• koralik.

 

IMG_7142 kopia 3

 

Wykonanie zaczniemy od wyrysowania na sklejce potrzebnych elementów drzwi i framugi. Na pewno na technice robiliście kiedyś ramki do zdjęć, więc i z framugą sobie poradzicie. Panie nie radzące sobie z nożykiem/piłką muszą pięknie uśmiechnąć się do swoich partnerów, żeby Ci pomogli im z wycięciem wszystkich elementów.

 

IMG_7148 kopia

 

Gdy etap wycinania mamy już za sobą, zabieramy się za malowanie. Nasze drzwi pomalowałam na kolor szary, a framugi na biało, tak dla kontrastu. Po wyschnięciu elementów, przy pomocy cienkopisu i linijki narysowałam zdobienia typowe dla drzwi. Następnie przykleiłam złoty koralik, który służyć będzie wróżkom i elfom za klamkę.

 

IMG_7186 (3)

IMG_7152 kopia 3

Ostatni etap to sklejenie drzwi i framug. Żeby wszystko wyszło równo, najpierw przykleiłam drzwi do sztywnej kartki. Do nich i do kartki dokleiłam też framugi, a nadmiar papieru obcięłam nożykiem. A gotowe drzwi prezentują się tak!

 

IMG_7173 kopia 8

 

Do ściany przykleiłam je na taśmę dwustronną, jednak nie wiem jak długo ona je utrzyma i czy przypadkiem nie będę musiała ich przykleić na klej, ale to już czas pokaże, a tym czasem czekam, kiedy chłopcy je odkryją i jak zareagują :)