Drugie urodziny Janka

 

Dzisiaj oficjalnie, po raz pierwszy w życiu Janek miał iść do przedszkola, do którego chodzi Ignaś. Od dwóch tygodni zaznajamiał się z nowym miejscem, ciociami i innymi dziećmi, w ramach dni adaptacyjnych. Dzisiaj miał być ten wielki dzień, kiedy to po raz pierwszy miał zostać w nim sam, ale niestety dopadło Nas jakieś paskudne choróbsko i przeziębieni zostaliśmy w domu. W związku z tym nadrabiam nasze zaległości wpisowe.

 

1a (3)

 

Zaczniemy od bardzo przyjemnego tematu, a mianowicie od drugich urodzin Jasia, które obchodziliśmy dwa weekendy temu. Janka urodziny nie miały konkretnej tematyk, tak jak w przypadku czwartych urodzin Ignasia – link, bo Jasiu jest jeszcze za małym bąbelkiem, żeby świadomie powiedzieć jakie urodziny chciałby mieć. Dlatego tym razem postawiłam na kolory i zrobiliśmy błękitno-pomarańczowo-białe dekoracje ze zwierzęcymi motywami. Na stole znalazła się pomarańczowa galaretka z cukrowymi kuleczkami – tylko uwaga, kuleczki bardzo szybko się rozpuszczają, pomarańcze, mandarynki i niebieskie cukierki. Muszę przyznać, że całość prezentowała się bardzo sympatycznie. Rodzinie, która jak zwykle nie zawiodła i na przyjęcie urodzinowe przyjechała w komplecie, też się podobało!

 

2a

3 (3)

4 (3)

4a (3)

7 (4)

4aa a

5a

 

Po przyjeździe gości i opanowaniu pierwszej euforii, na stole pojawił się tort. Własnej roboty, bo jak już wiecie, Janek ma paskudne uczulenie na mleko krowie. Dla tych, którzy przegapili – przepis na ciasto bez mleka i jaj jeszcze raz podrzucam link tutaj.

 

8 (3)

 

Janek był lekko zdziwiony gdy wszyscy śpiewali mu sto lat. Ewidentnie nic nie pamiętał ze swoich pierwszych urodzin ;)

 

9 (3)

10 (3)

 

Ale świeczki zdmuchnął jakby robił to już co najmniej kilkanaście razy.

 

12 (2)

11 (3)

13 (3)

 

Po zjedzeniu swojego kawałka tortu i wszystkich pozostałych m&ms’ów, nadszedł czas na otwieranie prezentów. Ściśle rzecz ujmując – góry prezentów. Wszystkie cudowne i nie mówię tego, dlatego że darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Nie, po prostu wszystkie były super, za co ślicznie dziękujemy.

 

14 (3)

15 (3)

16 (3)

 

Przy okazji chciałabym podziękować wszystkim za to, że tego dnia świętowaliście razem z nami, bez Was to nie byłoby to samo :*)

 

18a

19