Chińskie warcaby – Kids Concept

Zawsze zabieramy na wyjazdy jakieś gry w które chłopcy mogą grać z wujkami lub innymi dziećmi. Stawiam wtedy na gry o niezbyt skomplikowanych zasadach oraz nie za długich rozgrywkach. Dobrze gdy w daną grę może zagrać więcej osób, a idealnie jest gdy także możliwe jest granie w dwie osoby. Takie właśnie są chińskie warcaby firmy Kids Concept, które ostatnio odkryłam.

 

 

Oprócz tego, że gra jest przepięknie wykonana, spodobał mi się także sposób jej przechowywania – poręczne, niewielkie, zamykane pudełeczko, w którym można schować tez jakieś karty.

 

 

Celem gry jest umieszczenie swoich pionków, które są usytuowane w jednym z rogów gwiazdy, po przeciwnej stronie planszy, czyli w przeciwległym rogu, gdzie z kolei znajdują się pionki naszego przeciwnika. Nasz przeciwnik oczywiście chce osiągnąć ten sam cel, tylko jego pionki muszą znaleźć się w miejscu gdzie na początku gry stoją nasze pionki. Wydaje się skompilowane? Uwierzcie mi, wcale nie jest! Ruchy można wykonywać w linii prostej w dowolną stronę, a pionek może przesunąć się o jedno pole. Wygrywa ten kto jako pierwszy przesunie wszystkie swoje pionki do przeciwnego rogu. Nalezy jednak pamiętać, że każdy z graczy podczas przesuwania swoich pionków może zablokować przeciwnika zastawiając go swoim pionkiem ;) Tak jak podczas gry w tradycyjne warcaby gracze mogą przeskakiwać pionki przeciwnika, jedynie z ta różnicą, że ich nie zabierają z pola. No to co, zagracie?

 

 

Te piękne chińskie warcaby kupicie w sklepie Mocziczi, o tutaj -> klik.