Ale kosmos!

 

IMG_3429

 

Od naszego zarażenia rotawirusami w grudniu (to świństwo rozłożyło nas wszystkich dokładnie tydzień przed Wigilią!) co raz więcej dni spędzamy w domu na przymusowym chorobowym. Siadła nam odporność, a w szkole i w przedszkolu co chwilę wybucha jakaś „epidemia”, która dziesiątkuje całe klasy i przed którą – mimo starań – nie mamy szans się uchronić. I chorujemy. Mimo osłabienia i spadku chęci, staram się żeby te dni nie były czasem spędzonym na szwendaniu się z kąta w kąt, a już na pewno nie na zaleganiu przed telewizorem. Dlatego wymyślam chłopakom fajne i jednocześnie łatwe do wykonania zajęcia i zadania, które zajmą ich na dłuższą chwilę. Tak właśnie ostatnio powstał nasz kosmos.

 

Do jego wykonania wykorzystałam:

  • czarny papier,
  • biały długopis
  • naklejki Djeco – oczywiście mogą być inne naklejki, jednak te od Djeco wyjątkowo przypadły mi do gustu, dlatego że występują w dwóch arkuszach, dzięki czemu każdy z chłopców ma swój zestaw naklejek i nikt się o nic nie kłóci, co z kolei pozwala mi zachować pełną równowagę psychiczną :P

 

IMG_3356a

IMG_3387

 

Do jego wykonania użyłam czarnego papieru na którym białym mazakiem narysowałam kawałek planety oraz rożne elementy typowe dla naszego wszechświata. Znalazły się tam gwiazdy, galaktyka, droga mleczna i inne planety. Następnie wręczyłam chłopcom kosmiczne naklejki firmy Djeco, którymi uzupełnili moje rysunki, które wyszedł tak fajnie, że uzupełniły naszą domową galerię :)

Djeco posiada w swojej ofercie wiele innych tematycznie naklejek (księżniczki, elfy, konie, rycerzy, piratów, dinozaury – link)  przy pomocy których możecie stworzyć podobne prace.

 

IMG_3368 am

IMG_3369a

IMG_3374a

IMG_3390

IMG_3375

IMG_3379

IMG_3381

IMG_3395

IMG_3398

IMG_3409

IMG_3412

IMG_3415a

 

A tak wygląda skończona praca. Fajnie, prawda? :)

 

IMG_3437 aa small