4

 

W poprzedni weekend świętowaliśmy 4 urodziny Ignasia. Cztery lata, aż ciężko mi uwierzyć, że tyle czasu minęło od chwili kiedy pierwszy raz położono mi go na brzuchu. Taką malutką, lepką istotkę… A tu proszę, teraz biega, hałasuje, robi bałagan i gada jak najęty, nawet sam do siebie!

 

1a (2)a

 

Czwarte urodziny Ignasia były zdecydowanie najfajniejszymi do tej pory, bo były dokładnie takie jakie chciał żeby były. Tematem przewodnim urodzin były rakiety i kosmos.

 

5

10

 

Robienie dekoracji urodzinowych było czystą przyjemnością i choć zarwałam dwie noce, nie śpiąc do 3 nad ranem, to było warto! Na banery z poprzednich urodzin ponaklejałam kolorowe, piankowe naklejki z rakietami i astronautami. Przemek w tym czasie dmuchał balony i naklejał etykietki na napoje. Nie co wcześniej z dwóch plastikowych butelek, foli aluminiowej, bibuły i taśmy klejącej zrobiłam Ignasiowi butle odrzutowe. Nawet wiatrak, który tego dnia chodził na pełnych obrotach, został ozdobiony! ;)

 

6 (2)aa

8 2

9 (2)a

 

Żeby na nasze paskudy nie zasłodziły się do przesady, w tym roku postawiliśmy na zdrowe przekąski, tj. borówki, jagody, maliny i arbuza. Oczywiście odrobiny słodkiego szaleństwa nie mogło zabraknąć! Fajnym dopełnieniem była czerwona galaretka w pucharkach – niestety krótko cieszyła oczy, bo pod wpływem upałów w trybie turbo zamieniała stan skupienia, przez co szybciutko wróciła do lodówki.

 

4a

3 (2)a

16

 

Z powodu chłopców alergii sama robię i dekoruję im torty. Z tym drugim, co tu dużo gadać, mam jeszcze spore problemy! Ale spokojnie, do 15 urodzin na pewno nabiorę wprawy – chyba?! Całe szczęście istnieją M&M’sy, które uratowały tort. Tort, który zyskał miano tytuł „superowego”.

 

13 (2)

14aa

 

Przepis na bez mleczne i bez jajeczne ciasto kakaowe znajdziecie tutaj.

 

 

15

 

Najlepszą częścią każdych urodzin jest oczywiście otwieranie prezentów. Za wszystkie bardzo ślicznie dziękujemy! A wśród góry wspaniałych zabawek była upragniona rakieta kosmiczna.

 

17

18

21

19

 

Największym hitem tych urodzin okazał się gigantyczny balon napełniony helem, który do dzisiaj lata pod sufitem. Niestety nie w takiej świetnej formie jak tamtego dnia, bo uszło już z niego powietrze ;)

 

12 2

11a

 

Urodziny były rewelacyjne! Dziękujemy wszystkim przybyłym, że świętowaliście razem z nami pierwszego, jak i drugiego dnia :*

 

15a (2)

IMG_6700 kopia 2